Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy rząd w Czechach dostał nominacje od prezydenta

0
Podziel się:

Powstanie nowego rządu pod kierownictwem ekonomisty Jirzego Rusnoka nie oznacza zakończenia kryzysu politycznego w Czechach.

Nowy rząd w Czechach dostał nominacje od prezydenta

Prezydent Milosz Zeman wręczył nominacje ministrom nowego czeskiego rządu. Gabinet określany jako rząd fachowców zastąpi skompromitowaną rządzącą prawicową koalicję byłego już premiera Petra Neczasa.

Na zdjęciu prezydent Milosz Zeman (w pierwszym rzędzie, trzeci od lewej) i nowi ministrowie.

Powstanie nowego rządu pod kierownictwem ekonomisty Jirzego Rusnoka nie oznacza zakończenia kryzysu politycznego w Czechach. Nie wiadomo czy nowy, tymczasowy gabinet otrzyma wotum zaufania parlamentu.

Od dziś w terminie do 30 dni premier Rusnok musi przedłożyć w izbie niższej swój program. Nowy rząd musi poprzeć co najmniej 101 posłów w 200-osobowym parlamencie.

Czytaj więcej w Money.pl
Czeska prasa komentuje zmianę premiera W większości ton komentarzy jest niezbyt pochlebny dla prezydenta Milosza Zemana.
"To idealny premier na trudne czasy" Misję sformowania tymczasowego rządu ekspertów prezydent Milosz Zeman powierzył Jirzemu Rusnokowi, który dotąd był doradcą szefa państwa, a wcześniej stał na czele ministerstw finansów oraz przemysłu i handlu.
Czesi boją się inwigilacji. Szyfrują telefony To efekt niedawnego skandalu w wyniku którego upadł rząd premiera Petra Neczasa. Rząd odszedł między innymi z powodu ujawnieniu podsłuchów z rozmów telefonicznych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)