Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obywatele UE walczą o dostęp do wody

0
Podziel się:

To pierwsza inicjatywa obywatelska na forum Unii Europejskiej.

Obywatele UE walczą o dostęp do wody

Unijni obywatele z bezpośrednim wpływem na europejską politykę. To szansa przed jaką stanęli członkowie akcji Rights2Water czyli 'Prawo do wody, pierwszej w historii Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej.

Po zebraniu prawie miliona siedmiuset tysięcy podpisów mogli dziś przedstawić swoje żądania Komisji i Parlamentowi Europejskiemu. _ _

_ - To ważny dzień dla europejskiej demokracji _ - tak o sukcesie pierwszej inicjatywy obywatelskiej mówi unijny komisarz ds. międzyinstytucjonalnych, Marosz Szefczowicz_ . - Myślę, że to dobry znak, że Europejczycy, jeśli chcą - potrafią się zmobilizować się i mieć bezpośredni wpływ na to co się dzieje w Brukseli _ - powiedział Szefczowicz.

Żądania inicjatywy 'Right2Water' wynikają z przekonania, że wciąż zbyt wiele osób nie ma dostępu do wody i kanalizacji. _ - Instytucje unijne oraz państwa członkowskie powinny być zobowiązane do zapewnienia obywatelom prawa do wody pitnej i urządzeń sanitarnych _ - powiedziała reprezentantka inicjatywy Anne-Marie Perret.

To jednak nie wszystko. Według inicjatorów akcji dostawa wody i zarządzanie zasobami wodnymi nie powinny podlegać zasadom rynku wewnętrznego.

Komisja ma czas do 20 marca, by podjąć decyzję o dalszych krokach związanych pierwszą Europejską Inicjatywą Obywatelską.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy bez szans na bezwizowe wjazdy do USA? Sprawa zniesienia wiz do USA dla Polaków oddala się. W dalszym ciągu nasi rodacy będą musieli się o nie ubiegać w ambasadzie amerykańskiej.
"Deklaracje wartości" dla imigrantów Imigranci będą musieli podpisać lojalki, które określają podstawowe wartości obowiązujące w Holandii, takie jak wolność, równość, solidarność i uczestnictwo w życiu społecznym.
Wysokie kary za udział w protestach. Gdzie? Demonstranci zablokowali kilka ulic Madrytu i obrzucili interweniujących funkcjonariuszy kamieniami. Projekt ustawy przyjęty przez prawicowy rząd został potępiony przez ugrupowania lewicowe.
Cudzoziemcy w Polsce będą mieli łatwiej Ustawa m.in. wydłuża z 2 do 3 lat maksymalny okres, na jaki cudzoziemcom może być udzielone zezwolenie na pobyt czasowy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)