Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ostra reakcja Sikorskiego w sprawie Ukrainy

0
Podziel się:

- Po tym co prezydent Janukowycz dokonał w ostatnich tygodniach będziemy oceniać nie jego słowa, ale czyny - dodał minister Sikorski.

Ostra reakcja Sikorskiego w sprawie Ukrainy
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Polski minister spraw zagranicznych oczekuje potępienia Ukrainy przez Unię Europejską za niedemokratyczne ustawy. Radosław Sikorski mówił o tym przed spotkaniem unijnych szefów dyplomacji w Brukseli.

Chodzi o ustawy przyjęte w ubiegłym tygodniu, które ograniczają podstawowe prawa Ukraińców, w tym swobodę wypowiedzi i zrzeszania się. Polski minister podkreślił, że te decyzje odsuwają Ukrainę od integracji z Unią.

- _ I są wbrew literze i duchowi umowy stowarzyszeniowej parafowanej za polskiej prezydencji _- dodał Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji powiedział, że niepokoją też najnowsze wydarzenia w Kijowie, gdzie wczoraj, na wiecu opozycji doszło do zamieszek z milicją.

- _ Apelujemy do obu stron o zachowanie spokoju, ale odpowiedzialność za rozwój wydarzeń ponoszą władze, bo to one mają najsilniejsze instrumenty wpływu na bieg wydarzeń _- powiedział.
Walki na ulicach Kijowa

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/walki-na-ulicjach-kijowa-g651338.html) Minister skomentował też zapowiedź ukraińskiego prezydenta o gotowości do rozmów z opozycją. Radosław Sikorski przypomniał, że takie rozmowy już miały miejsce i nie przyniosły rezultatów. _ - Po tym co prezydent Janukowycz dokonał w ostatnich tygodniach będziemy oceniać nie jego słowa, ale czyny _- dodał minister.
Czytaj więcej w Money.pl
Pacyfikacja? Wojska jadą do Kijowa MSW twierdzi, że musi przeprowadzić rotację swoich funkcjonariuszy w związku z zamieszkami w stolicy.
Automajdan ruszył na rezydencję Janukowycza Główna kolumna, ponad stu samochodów i busów wyruszyła z centrum miasta.
Sikorski twierdzi, że potrzebna jest pauza - _ Konstytucyjne władze Ukrainy muszą wiedzieć, czego chcą _- powiedział Sikorski
Demonstranci z Majdanu nękają milicję Zwarta kolumna kilkuset ochotników przemaszerowała obok siedzib prezydenta, premiera i parlamentu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)