Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Parada we Włoszech kosztowała "skromne" 1,5 mln euro

0
Podziel się:

Upamiętnia ono referendum z 1946 roku, w którym obywatele Włoch opowiedzieli się za zniesieniem monarchii.

Parada we Włoszech kosztowała "skromne" 1,5 mln euro
(Daveness_98/CC/Flickr)

Pod znakiem skromnej oprawy i oszczędności w Rzymie odbyła się parada wojskowa z okazji Święta Republiki. Upamiętnia ono referendum z 1946 roku, w którym obywatele Włoch opowiedzieli się za zniesieniem monarchii.

Aleją Fori Imperiali, prowadzącą od Koloseum do Placu Weneckiego, 3300 żołnierzy wszystkich formacji i przedstawicieli różnych służb przemaszerowało przed prezydentem Giorgio Napolitano, premierem Enrico Lettą, przewodniczącymi obu izb parlamentu Laurą Boldrini i Pietro Grasso.

Podobnie jak w zeszłym roku, gdy wprowadzono surowy program oszczędności w ramach uzdrawiania finansów państwa, także i w tym nad Wiecznym Miastem nie odbył się podziwiany zawsze pokaz specjalnej eskadry włoskich sił powietrznych Frecce Tricolori (Trzykolorowe strzały). To jeden z najlepszych na świecie zespołów akrobacyjnych.

Ze świątecznego przeglądu wojsk wyłączono również udział oddziałów konnych wojska, policji i karabinierów.

Parada kosztowała, jak podano, 1,5 miliona euro. Na jej trasie zebrały się tysiące ludzi.

Przemarsz otworzyła orkiestra karabinierów. Za nią przeszły oddziały wojsk lądowych, marynarki wojennej, lotnictwa, Gwardii Finansowej, policji, Gwardii Leśnej, policji więziennej, straży pożarnej, straży miejskiej z Rzymu, Obrony Cywilnej.

Wybrany w kwietniu na drugą kadencję prezydent Napolitano w ramach cięć wprowadzonych w Pałacu Prezydenckim odwołał tradycyjne przyjęcie dla przedstawicieli władz, działaczy życia społecznego i ambasadorów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rzymska policja ściga amatorów kąpieli Chuligańskie wybryki młodzieży są regularnie rejestrowane przez kamery, zainstalowane na placu, a także wokół innych najsłynniejszych zabytków Wiecznego Miasta przez urząd nadzoru nad zabytkami.
Lepiej w materacu, niż w banku 15 milionów Włochów nie ma konta bankowego. To rekord wśród tzw. starych państw Unii.
Nie działają fotoradary. Bo nie ma pieniędzy Z powodu braku kilku tysięcy euro na odbiór fotoradarów z wyspecjalizowanego warsztatu pod Florencją, do kasy we włoskiej stolicy nie wpływają setki tysięcy euro z mandatów
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)