Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paraliż greckich wysp. Przestały kursować promy

0
Podziel się

Przez 24 godziny pracownicy promów będą domagać się podpisania układów zbiorowych.

Paraliż greckich wysp. Przestały kursować promy
(Money.pl/Tomasz Bonek)
bEhQDKyJ

Transport morski na greckie wyspy jest sparaliżowany z powodu 24-godzinnego strajku pracowników promów domagających się podpisania układów zbiorowych - poinformowała policja portowa.

Liczący około 20 tysięcy członków silny związek zawodowy, Grecka Federacja Marynarzy (Pno), wyraził w komunikacie zaniepokojenie _ opóźnieniem podpisania układów zbiorowych dla wszystkich sekcji marynarzy i domaga się podjęcia kroków w celu zmniejszenia bezrobocia w tej branży _.

Nie kursują promy z Pireusu, wysp Morza Egejskiego i Morza Jońskiego. Strajk ma zasięg krajowy i odbywają się rejsy z portów Patras oraz Igumenica do Włoch.

bEhQDKyL

Do strajku doszło w chwili, gdy między rządem Grecji a UE i MFW toczą się w Atenach trudne negocjacje na temat reform strukturalnych dotyczących greckiego rynku pracy. Powszechna Konfederacja Pracujących Grecji JSEE oceniła jako _ nie do zaakceptowania _ propozycje, aby umowy na szczeblu przedsiębiorstw miały priorytet nad układami zbiorowymi danej branży. Uznała, że _ byłaby to katastrofa dla pracowników _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t116738.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecki;rzad;chce;ciac;jeszcze;mocniej,158,0,713118.html) Grecki rząd chce ciąć jeszcze mocniej Proponując mocniejsze zaciśnięcie pasa, obiecuje zmniejszenie deficytu do 7,4 proc. PKB.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t92200.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecja;mimo;ciec;socjalisci;zwyciezyli;w;wyborach;lokalnych,115,0,710259.html) Grecja: Mimo cięć socjaliści zwyciężyli w wyborach lokalnych Papandreu: To wotum zaufania dla programu oszczędnościowego rządu.
bEhQDKzm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)