Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Parlament Europejski zajmie się wieloletnim budżetem i polityką rolną

Posłowie przyjmą dziś raporty dotyczące przyszłości wspólnej polityki rolnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Obradujący w Strasburgu Parlament Europejski przyjmie dzisiaj stanowisko negocjacyjne w sprawie wieloletniego budżetu na lata 2014-2020. Posłowie głosować będą także nad pakietem raportów o przyszłości wspólnej polityki rolnej. *

W rezolucjach dotyczących wieloletniego budżetu unii posłowie stwierdzą, iż płatności, ustalone przez państwa członkowskie, ustalone zostały na zbyt niskim poziomie. Zaapelują do Rady Europejskiej o wprowadzenie większej elastyczności w dysponowaniu funduszami oraz o zagwarantowanie odpowiedniej ilości pieniędzy na płatności, tak by w trakcie roku nie zabrakło funduszy na rozpoczęte inwestycje. Rezolucja jest stanowiskiem Parlamentu w dalszych negocjacjach z Radą.

Także dzisiaj posłowie przyjmą raporty dotyczące przyszłości wspólnej polityki rolnej. Parlament zażąda między innymi, aby dopłaty bezpośrednie przekazywane były jedynie aktywnym rolnikom, a nie posiadaczom nieuprawianej ziemi. Posłowie opowiedzą się także za sprawiedliwszą dystrybucją dopłat.

Czytaj więcej o budżecie unijnym w Money.pl
Unijne miliardy przejdą nam koło nosa? Eurodeputowani PO i PSL chcą złagodzić projekt rezolucji, która grozi odrzuceniem nowego budżetu Unii Europejskiej.
Unijne pieniądze dla Polski przepadną? Los unijnego budżetu pozostaje w rękach Parlamentu Europejskiego. Część chce głosować przeciwko.
Piechociński: Europosłów czeka próba W budżecie UE na lata 2014-2020 Polska ma otrzymać prawie 106 miliardów euro.
Tagi: budżet unii europejskiej, ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz