Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Paryż: Starcia przed siedzibą firmy Total

0
Podziel się:

Przeciw protestującym pod siedzibą giganta naftowego policja użyła gazu łzawiącego.

Paryż: Starcia przed siedzibą firmy Total
(Jason Cartwright/CC/Flickr)

Przeciw demonstrantom, protestującym pod siedzibą giganta naftowego, policja użyła gazu łzawiącego.

Policja starła się z 200-300 demonstrantami, którzy wybijali okna w siedzibie Total w paryskiej dzielnicy La Defence. Do protestów doszło, gdy Total ogłosił, że likwiduje rafinerię w Dunkierce w związku ze spadającym zapotrzebowaniem na produkty naftowe.

Total zapewnił zresztą, że likwidacja nie będzie się wiązała z utratą miejsc pracy. _ Wszyscy pracownicy, których to dotyczy, mają zagwarantowaną pracę w firmie Total _ - podkreślono w specjalnym oświadczeniu.

W miejscu zamykanej rafinerii w Dunkierce Total zamierza zorganizować _ nowe wsparcie operacji rafineryjnych _ oraz _ działania logistyczne _, a także - we współpracy z francuskim gigantem elektrycznym EDF - zrealizować tam planowany projekt terminala gazowego.

Total ogłosił, że do _ skorygowania potencjału rafineryjnego, zwłaszcza w północnej Francji _ zmusiło go załamanie się popytu na produkty rafinacji ropy naftowej we Francji, w innych krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych. Firma poinformowała, że w 2009 roku rafineria w Dunkierce przyniosła straty wysokości ponad 130 milionów euro. Ma zostać zlikwidowana do 2013 roku.

Total zapewnia, że dwie trzecie z zatrudnionych tam obecnie 240 osób zachowa pracę w nowych obiektach - ośrodku wsparcia operacji rafineryjnych, ośrodku szkoleniowym i ośrodku logistycznym.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)