Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strefa euro
07.09.2012 19:38

Plan EBC nie zachwycił Angeli Merkel. Co teraz?

Mimo ostrożnego poparcia kanclerz Niemiec powiedziała, że to krok do przodu w sprawie ratowania strefy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/HERBERT NEUBAUER)

Kanclerze Austrii i Niemiec - Werner Faymann i Angela Merkel - deklarowali na konferencji prasowej w Wiedniu ostrożne poparcie dla planu Europejskiego Banku Centralnego (EBC), mającego ratować strefę euro.

Zdaniem Merkel przyszłość strefy euro _ rysuje się pozytywnie _. Na konferencji prasowej w Hofburgu kanclerz oświadczyła, że _ plan (szefa EBC) Mario Draghiego w sprawie nieograniczonych zakupów obligacji jest ważnym krokiem w kierunku bardziej zadowalającego kierowania strefą euro _.

_ - EBC działa niezależnie, w ramach swego mandatu. Rynki muszą odzyskać zaufanie do wspólnej waluty. Tak czy owak, krok za krokiem idziemy do przodu _ - powiedziała Angela Merkel, odmawiając skomentowania krytyki szefa niemieckiego banku centralnego Jensa Weidmanna, który w rozmowie z magazynem _ Spiegel _ uznał za _ niebezpieczne _ plany kupowania przez EBC papierów zadłużonych krajów.

Również dla Faymanna plan Draghiego jest _ politycznie pozytywny _ i _ stanowi dobry sygnał dla inwestorów. _

_ _

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/172/125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/ebc;juz;zadzialal;teraz;czas;na;bena;bernanke,132,0,1155460.html) *EBC już zadziałał. Teraz czas na Bena Bernanke * Zobacz, jakie wydarzenia zdecydowały o nastrojach inwestorów w mijającym tygodniu. - Merkel i Faymann oznajmili, że _na osi Berlin-Wiedeń nie ma konfliktów". _ Naszym wspólnym interesem jest długoterminowa stabilizacja strefy euro. Jesteśmy po tej samej stronie barykady i nie zgadzamy się z pesymistami, którzy sypią piasek w tryby unijnego koła _ - powiedział Faymann apelując do krajów członkowskich o zachowanie dyscypliny finansowej.

Socjaldemokrata Faymann nie wykluczył również większej integracji Unii w kwestiach politycznych i gospodarczych. Na konferencji prasowej zdecydowanie sprzeciwił się również usunięciu Grecji ze strefy euro. Podkreślił, że _ Grecja powinna dostać więcej czasu na spłatę zaciągniętych kredytów pod warunkiem wdrożenia przez rząd w Atenach wszystkich reform uzgodnionych z Unią i Międzynarodowym Funduszem Walutowym _.

Rozpad unii walutowej byłby również dla Austrii skrajnie niebezpieczny - powiedział Faymann, wskazując na groźbę załamania się eksportu, lawinowego wzrostu bezrobocia i spadku płac.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel chwali reformy. I ufa premierowi Hiszpański rząd nie zdecydował jeszcze czy zwróci się do eurolandu o interwencję.
Przyszłość strefy euro rysuje się pozytywnie? - _ Możemy przezwyciężyć kryzys w całej Unii Europejskiej, ale dokonamy tego tylko wspólnie. _
Analitycy o pomysłach EBC: dramatyczne próby Prezes EBC zapowiedział, że w ramach walki z kryzysem i ratowania wspólnej waluty bank ten będzie bez ograniczeń skupował obligacje.
Tagi: strefa euro, ebc, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz