Notowania

wybory w bułgarii
30.10.2011 18:38

Plewnelijew prowadzi w wyborach prezydenckich w Bułgarii

Według sondaży Plewnelijew wyprzedza swojego rywala, kandydata lewicowej Kolacji na rzecz Bułgarii Iwajło Kałfina co najmniej o 10 punktów procentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kandydat na prezydenta rządzącej centroprawicowej partii GERB Rosen Plewnelijew (na zdj.) prowadzi w drugiej turze wyborów prezydenckich - wynika z powyborczych sondaży exit polls. Na Plewnelijewa głosowało 55,3 proc. wyborców - podała agencja BBSS Gallup.

Według sondaży agencji Alpfa Research, MBMD oraz Sova-Harris, Plewnelijew wyprzedza swojego rywala, kandydata lewicowej Kolacji na rzecz Bułgarii Iwajło Kałfina co najmniej o 10 punktów procentowych.

Partia GERB zwyciężyła w wyborach na mera w większości dużych miast, w których w niedzielę odbyła się druga tura, m.in. w Warnie, Starej Zagorze, Ruse, Błagojewgradzie, Welikim Tyrnowie. Według wstępnych danych z większych miast GERB nie zdobył Sliwenu, Plewny i Widina.

Frekwencja wyborcza była wyższa niż tydzień temu i przekroczyła 50 proc.

Do MSW, prokuratury, komisji wyborczych i pozarządowych organizacji, obserwujących wybory, napłynęły setki sygnałów o kupowanie głosów; według mediów w niektórych romskich dzielnicach ich cena sięgnęła 100-150 lewów (50-75 euro).

O sytuacji politycznej w Bułgarii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t177183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bulgaria;plewnelijew;wyprzedza;kalfina,56,0,948280.html) Niespokojnie w Bułgarii. Kupowanie głosów W Bułgarii wybory prezydenckie. Frekwencja w niedzielnym głosowaniu 42-45 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t90290.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kto;bedzie;nowym;prezydentem;bulgarii,160,0,851360.html) Kto będzie nowym prezydentem Bułgarii? Swój start w wyborach zgłosili tylko była komisarz UE Meglena Kunewa oraz lider nacjonalistycznej partii Atak Wolen Siderow.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t130943.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ta;decyzja;przed;wyborami;to;zamach;na;demokracje,225,0,928225.html) "Ta decyzja to zamach na demokrację" Parlament bułgarski zdecydował, że przerwie pracę na dwa tygodnie poprzedzające wyznaczone na 23 października wybory prezydenckie i samorządowe. Przeciwko tej decyzji ostro zaprotestowała opozycja.
Tagi: wybory w bułgarii, rosen plewnelijew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz