Notowania

fundusze unijne
18.04.2011 13:52

PO chwali się wykorzystaniem środków z Unii

Zdaniem polityków PO to jedno z najważniejszych dokonań blisko czteroletniej kadencji rządu Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polska może być dumna ze swojego poziomu wykorzystania środków unijnych - twierdzi Małgorzata Kidawa-Błońska. Zdaniem polityków PO to jedno z najważniejszych dokonań blisko czteroletniej kadencji rządu Donalda Tuska.

Partia rządząca zorganizowała kolejną konferencję z cyklu _ odkłamywacz _, w ramach którego polemizowała z opozycją zarzucającą rządowi Donalda Tuska brak reform. Poziom wykorzystania środków unijnych podsumowywali: Małgorzata Kidawa-Błońska, Danuta Jazłowiecka i Radosław Witkowski.

Kidawa-Błońska stwierdziła, że z poziomu wykorzystania środków unijnych Polska może być bardzo dumna. _ - To jest to, co robimy chyba najlepiej w Europie i dobrze by było, abyśmy sobie o tym przypomnieli, ile sukcesów odnieśliśmy na tym polu _ - powiedziała posłanka PO.

Także w ocenie Witkowskiego, Polska jest największym beneficjentem unijnej polityki spójności wśród krajów UE, a dynamika wykorzystania blisko 68 mld euro zapisanych dla naszego kraju w unijnym budżecie na lata 2007-2013 jest _ oszałamiająca _.

- _ Dziś możemy powiedzieć, że dobre wdrażanie środków unijnych pozwoliło Polsce od 2008 roku zachować szybki dynamiczny rozwój PKB. Polska dzięki dobremu wdrażaniu środków europejskich o 7 proc. powiększyła swoje PKB, co przekłada się na jakość życia i na nowe miejsca pracy _ - powiedział poseł PO.

Dodał, że skuteczne wykorzystanie środków unijnych było możliwe m.in. dzięki skutecznej pracy rządu, który w ciągu czterech lat doprowadził do znowelizowania kilku niezbędnych ustaw, które umożliwiły lepsze pozyskiwanie pieniędzy z Unii.

Z kolei europosłanka PO Danuta Jazłowiecka zaznaczyła, że skuteczne wykorzystanie środków unijnych pozwala m.in. na budowę autostrad, dróg szybkiego ruchu oraz rozwój uniwersytetów. - _ To są także szpitale, które modernizują oddziały, do których wprowadzane są nowe techniki medyczne i to są przedsiębiorcy, którzy tworzą nowe miejsca pracy _ - powiedziała Jazłowiecka.

Podkreśliła, że do 11 kwietnia br. Komisja Europejska przekazała 83 mld euro na finansowanie projektów wszystkim krajom członkowskim UE. Z tego - jak zaznaczyła - 21 proc. (ponad 17 mld euro) otrzymała Polska.

- _ Polska jest rzeczywiście liderem i najdynamiczniej oraz najlepiej wykorzystuje pieniądze z UE. Jesteśmy lepsi niż Niemcy, Hiszpanie, którzy mają bardzo duże doświadczenie w wykorzystywaniu tych środków _ - powiedziała europosłanka PO.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t113301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jadwiga;staniszkis;po;rzadzi;frajersko,167,0,813991.html) Jadwiga Staniszkis: PO rządzi frajersko Socjolog w ostrych słowach krytykuje rządy Donalda Tuska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t97277.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;ministrowie;marnotrawia;pieniadze,94,0,803422.html) PiS: Ministrowie marnotrawią pieniądze Prawo i Sprawiedliwość zbiera informacje o wydatkach resortów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t30679.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;sa;przekonani;rzad;nie;spelnia;obietnic,254,0,802558.html) Polacy są przekonani. Rząd nie spełnia obietnic 72 proc. jest twierdzi, że rząd nie realizuje obietnic złożonych przez PO w kampanii wyborczej.
Tagi: fundusze unijne, po, kraj, wiadomości, wiadmomości, unia, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz