Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dotacje
20.09.2011 12:24

PO: Stanowisko PiS w sprawie pieniędzy UE jest niejednoznaczne

Prawo i Sprawiedliwość nie ma ekipy, która byłaby zdolna wynegocjować dla Polski środki z Unii Europejskiej - twierdzi Radosław Sikorski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Platforma Obywatelska pyta o stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w sprawie unijnego budżetu. Według polityków PO, stanowisko partii Jarosława Kaczyńskiego w tej sprawie jest niejednoznaczne.

Na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (na zdjęciu) mówił, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma ekipy, która byłaby zdolna wynegocjować dla Polski środki z Unii Europejskiej. - _ Czy naprawdę zależy im na większych pieniądzach dla Polski _ - pytał szef MSZ.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RADOSŁAWA SIKORSKIEGO:

Europoseł PO Jan Olbrycht podkreślił, że możliwe jest wynegocjowanie dla Polski 300 miliardów na lata 2014 - 2020. Według niego, tylko Platforma Obywatelska jest w stanie wynegocjować tę kwotę.

Przypomniał też o tym, że frakcja, do której w Parlamencie Europejskim należy PiS, była za zamrożeniem unijnego budżetu. Tak też głosowali między innymi europosłowie PiS Jacek Kurski i Ryszard Czarnecki - mówił Olbrycht. Tymczasem Europejska Partia Ludowa, do której należy PO, popierała zwiększenie unijnego budzetu - dodał europoseł.

Czytaj o budżecie UE i dotacjach dla Polski
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t86641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/miazdzacy;sondaz;dla;pis;po;dwa;razy;lepsza,8,0,917000.html) Miażdżący sondaż dla PiS. PO dwa razy lepsza 51 proc. Polaków uważa, że PO wynegocjuje najwięcej pieniędzy z Unii Europejskiej dla Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t40478.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unia;zamraza;budzet;polska;nie;moze;zabrac;glosu,68,0,889412.html) Unia potajemnie zmienia budżet. Ktoś straci... Polska, która tradycyjnie występowała za wzrostem budżetu UE, musiała jako prezydencja zająć stanowisko neutralne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t86456.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/musimy;nadac;tempo;negocjacjom;ue,162,0,866210.html) _ Musimy nadać tempo negocjacjom UE _ Polska powinna wykorzystać swoje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej do nadania tempa negocjacjom wieloletniego budżetu UE - uważa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.
Tagi: dotacje, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz