Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

Pół miliarda euro więcej z UE. Dla kogo?

0
Podziel się:

Grzegorz Schetyna zapewnił, że w związku z większą ilością pieniędzy, inni nie zostaną poszkodowani.

Pół miliarda euro więcej z UE. Dla kogo?
(Will Spaetzel/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Ponad 2 mld euro dostanie Dolny Śląsk w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020. To o 370 mln euro więcej niż zakładała wstępna propozycja Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Taką kwotę wynegocjował dziś z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego marszałek Rafał Jurkowlaniec przy wsparciu Grzegorza Schetyny.

Nowa propozycja ministerstwa obejmuje dodatkowe 180 mln euro przeznaczone na obszary specjalnej interwencji oraz dodatkowe 190 mln euro na nowy Regionalny Program Operacyjny.

Podstawą do negocjacji była wstępna propozycja Ministerstwa przestawiona 19 lutego, w trakcie Konwentu Marszałków Województw RP w Białowieży, zgodnie z którą na Dolny Śląsk miało trafić 1,636 mld euro.

Marszałek Rafał Jurkowlaniec w Białowieży rozpoczął rozmowy na temat zwiększenia puli środków dla Dolnego Śląska i jako pierwszy przedstawiciel województw RP przystąpił do negocjacji z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

_ Mając na uwadze potencjał regionu i zakładając osiągnięcie zaplanowanych w programie regionalnym efektów, Ministerstwo przyznało, że konieczne jest zwiększenie kwoty unijnych środków dla Dolnego Śląska m.in. z uwagi na obecność w regionie obszarów wymagających specjalnego wsparcia m.in. Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz Kotliny Kłodzkiej _- poinformował Urząd Marszałkowski.

W przyszłą środę w MRR marszałkowie poznają wartości wskaźników użytych przy podziale kwoty środków europejskich. Ministerstwo zakłada, że spotkania konsultacyjne z zarządami wszystkich województw potrwają do końca bieżącego roku.

Grzegorz Schetyna zapewnił podczas konferencji prasowej, że w związku z większą ilością pieniędzy dla Dolnego Śląska, żadne inne województwa nie zostaną poszkodowane. - _ Chcemy, żeby wszyscy mieli więcej _ - podsumował.

Czytaj więcej w Money.pl
To był hrabia z fantazją Sprowadzili do Polski pierwszą maszynę parową i świątynię Wang, a z zabitej deskami dziury zrobili bogatą rezydencję. To było hrabiostwo z fantazją. Joanna Lamparska zwiedza ich siedzibę - Bukowiec.
Tak zarabiali na paleniu czarownic Niezwykła architektura, ukryte skarby i mroczne tajemnice. Polska też ma swój Rzym, niedaleko, na Opolszczyźnie. Joanna Lamparska przemierza Szlak Czarownic
W baroku mieli 3D. W kościołach Do jego oglądania nie potrzebne były okulary. Joanna Lamparska przygląda się misternej rekonstrukcji niezwykle cennej kaplicy Hochberga.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)