Notowania

polacy na emigracji
12.11.2012 16:31

Polacy na emigracji. Po spadkach większe pieniądze do kraju

W drugim kwartale 2012 roku wielkość środków przekazanych przez pracujących za granicą wzrosła o 1,7 proc. rok do roku i wyniosła 1 mld 82 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gawalkiewicz/REPORTER)

W drugim kwartale 2012 roku wielkość środków przekazanych przez pracujących za granicą wzrosła o 1,7 proc. rok do roku i wyniosła 1 mld 82 mln euro - podał NBP w raporcie na temat bilansu płatniczego w drugim kwartale.

_ W II kwartale 2012 r. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego wielkość środków przekazanych do kraju przez migrantów (długookresowych, jak i krótkookresowych) pozostała na podobnym poziomie. W analizowanym okresie wielkość przekazanych środków wyniosła 1.082 mln euro. W stosunku do analogicznego okresu 2011 r. wielkość ta zwiększyła się o 1,7 proc. _ - napisano w raporcie.

_ Po spadkach odnotowywanych w pierwszych trzech kwartałach 2011 r., jest to kolejny kwartał z wzrostem środków przekazywanych do Polski. Można jednak zauważyć spowolnienie tego wzrostu z 7,6 proc. w IV kwartale 2011 r. do 1,7 proc. w analizowanym kwartale. Tradycyjnie w kwocie, jaka napłynęła do Polski w II kwartale 2012 r. dominowały przekazy Polaków zatrudnionych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Irlandii _ - dodano.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakująca zmiana na rynku nieruchomości Wszystko wskazuje na to, że potencjał do dalszych obniżek cen powoli zaczyna się wyczerpywać. Trzeba się śpieszyć z kupnem?
Zacięta walka o miliardy euro dla Polski Weszliśmy w decydującą fazę negocjacji.
"Rząd popełnił błąd gorszy od...zbrodni" Tak zachowanie minister rozwoju regionalnego w Brukseli, nazwał europoseł PiS.
Nowy pomysł Davida Camerona. Uderzy w Polskę? Brytyjska prasa ujawnia, że premier Wielkiej Brytanii zażąda zmian w sposobie dzielenia unijnych pieniędzy.
Tagi: polacy na emigracji, polacy zagranicą, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, czołówki, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz