Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy w Holandii będą podpisywać deklarację wartości

0
Podziel się:

Imigranci będą musieli podpisać lojalki, które określają podstawowe wartości obowiązujące w Holandii, takie jak wolność, równość, solidarność i uczestnictwo w życiu społecznym.

Polacy w Holandii będą podpisywać deklarację wartości
(RiffRaff/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Polacy w Holandii mają akceptować spis wartości i zasad, których winni przestrzegać. To efekt tamtejszej antyimigracyjnej fobii.

Dziennik Gazeta Prawna dotarła do dokumentu określanego jako _ oświadczenie uczestnictwa _. Imigranci będą musieli podpisać lojalki, które określają podstawowe wartości obowiązujące w Holandii, takie jak wolność, równość, solidarność i uczestnictwo w życiu społecznym - czytamy.

Pilotażowy program rusza od początku roku._ _

_ - Dokument nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi - _powiedział w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Ivar Noordenbos z biura prasowego holenderskiego ministerstwa pracy.

Krytycy jednak przekonują, że to pierwszy krok na drodze do wprowadzenia miękkich ograniczeń na rynku pracy, w związku z otwarciem granic dla pracowników z Bułgarii i Rumunii, które nastąpi po nowym roku. Stare państwa Unii szukają sposobów zamknięcia swoich rynków pracy, a rykoszetem dostają Polacy - czytamy.

Czytaj więcej w Money.pl
Cameron i Tusk chcą pomóc firmom UE - _ Kluczowe jest zmniejszanie biurokracji i tworzenie miejsc pracy. Tego potrzebujemy w całej UE _- mówił brytyjski premier.
Polacy wskazali najważniejsze wydarzenia CBOS: 80 proc. Polaków nie pamięta, by 2013 r. przyniósł istotne wydarzenie dla kraju. Ci, którzy są odmiennego zdania, wskazali na uzyskanie pieniędzy z unijnego budżetu.
Romowie z Bułgarii zaleją kraje Unii? Brytyjczycy, Holendrzy i Niemcy spodziewają się, że do ich krajów przyjadą w poszukiwaniu pracy setki tysięcy Bułgarów.
Od 1 stycznia duże zmiany. Zobacz, jak je odczujesz Prawo, podatki, kredyty. Oto, jak rok 2014 przełoży się na nasze kieszenie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)