Notowania

kryzys w grecji
05.06.2012 14:05

Policzyli prawdopodobieństwo upadku Grecji

Agencja ratingowa ujawnia, jakie będą konsekwencje wyjścia kraju ze strefy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(action press/East News)

*Prawdopodobieństwo wyjścia Grecji ze strefy euro wynosi co najmniej 1/3 - ocenia agencja ratingowa Standard and Poor's w raporcie poświęconym konsekwencjom ewentualnego opuszczenia strefy euro przez Grecję. *

_ Obecnie sądzimy, że prawdopodobieństwo wyjścia Grecji ze strefy euro wynosi co najmniej 1/3 _ - napisano w raporcie datowanym na 4 czerwca.

_ Nie uważamy obecnie, by opuszczenie przez Grecję EMU miało automatycznie jakiekolwiek trwałe negatywne konsekwencje dla perspektyw innych krajów peryferyjnych na pozostanie w strefie euro - _można przeczytać w raporcie.

_ Zakładamy, że wyjście Grecji samo w sobie nie uruchomiłoby automatycznie dalszych obniżek ratingów innych państw. Wiele jednak będzie zależało od reakcji UE na wyjście Grecji _ - dodano.

Rating Grecji w S&P to CCC, perspektywa stabilna.

Czytaj więcej w Money.pl
"Czeka nas powtórka z Lehman Brothers" Miażdżąca krytyka przywódców, za brak pomysłów na rozwiązanie kryzysu w Eurolandzie.
To dlatego nikt nie chce kupować na giełdzie w Warszawie Prezes GPW tłumaczy się ze spadających obrotów na giełdzie.
To nie koniec. Przed nami trzy tygodnie grozy Zobacz, jak dalsze zamieszanie wokół kryzysu w strefie euro wpłynie na polską walutę.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz