Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polityka w Belgii. Kraj wciąż bez rządu, kiedy skończą się negocjacje?

0
Podziel się:

Po poprzednich wyborach w 2010 roku kryzys polityczny trwał aż 541 dni. Nie wiadomo, czy tym razem sytuacja się nie powtórzy.

Szef zwycięskiej partii Bart de Wever został upoważniony</br>do utworzenia koalicji
Szef zwycięskiej partii Bart de Wever został upoważniony</br>do utworzenia koalicji (N-VA/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bEJaTYRN

Prawie miesiąc po wyborach Belgia wciąż nie ma rządu. Negocjacje w sprawie ewentualnej koalicji, prowadzone przez zwycięską partię N-VA flamandzkich nacjonalistów, na razie nie przynoszą rezultatów. O tym, że takie rozmowy mogą trwać bardzo długo, Belgowie mieli już okazję się przekonać.

Po poprzednich wyborach w 2010 roku kryzys polityczny trwał aż 541 dni. Tym razem negocjacje też nie są łatwe. Szef zwycięskiej partii Bart de Wever został upoważniony przez króla do prowadzenia rozmów. W ten weekend ma podjąć kolejną próbę utworzenia rządu.

Jego celem jest prawicowa koalicja z trzema innymi partiami, które jednak skarżą się na brak konkretów w propozycjach flamandzkich nacjonalistów.

bEJaTYRP

Tymczasem odchodzący premier, socjalista Elio Di Rupo zdecydowanie przed nimi przestrzega.

_ - N-VA to partia, która dąży do niepodległości Flandrii , partia ultraliberalna i konserwatywna. Powinniśmy zrobić wszystko, by utworzyć rząd bez N-VA _- mówił niedawno di Rupo w wywiadzie dla telewizji RTBF.

W środę Bart de Wever ma złożyć królowi kluczowe sprawozdanie na temat postępów w rozmowach koalicyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Belgii. Wygrywają nacjonaliści N-VA, ruch kierowany przez burmistrza Antwerpii, największego miasta Flandrii, Barta De Wevera, zdobył od 32 do 34 proc. głosów wyborców we Flandrii - wynika z częściowych wyników podawanych przez belgijskie media.
Zakaz Uber-taxi w Belgii. Komisarz oburzona Chodzi o samochody, które mogą być zamawiane jedynie SMS-owo i za pośrednictwem internetu, a nie mogą być zatrzymywane bezpośrednio na ulicy.
Tak w Belgii ścigają piratów drogowych Rekordzista weekendowych kontroli jechał 142 kilometry na godzinę na drodze z ograniczeniem do 50
bEJaTYSq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)