Notowania

energia
16.12.2009 17:10

Polska dostała pieniądze na energię i środowisko

1,5 mld zł pożyczki udzielił nam Europejski Bank Inwestycyjny w Luksemburgu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kozmoat98/iStockphoto)

*Europejski Bank Inwestycyjny w Luksemburgu poinformował, że udzielił 1,5 mld zł pożyczki na projekty w dziedzinie energii i ochrony środowiska w Polsce. *

1 mld zł (250 mln euro) to kredyt na modernizację polskiej sieci dystrybucji energii elektrycznej w środkowej i północnej Polsce.

Natomiast 500 mln zł (122 mln euro) to pożyczka dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na współfinansowanie priorytetowych projektów w dziedzinie ochrony środowiska, realizowanych z dotacji UE.

_ - Fundusze EBI zwiększą wiarygodność i efektywność dostaw energii elektrycznej w Polsce i pomogą Polsce spełnić zobowiązania wynikające z wdrożenia europejskiego ustawodawstwa w dziedzinie ochrony środowiska. To w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu jakości życia obywateli polskich _ - powiedziała wiceprezes EBI Marta Gajęcka.

Od 1990 roku wartość kredytów EBI udzielonych Polsce osiągnęła około 23 mld euro, w tym 15 mld euro od czasu wejścia Polski do UE w 2004 roku.

* [ Prąd podrożeje najwcześniej w lutym ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prad;podrozeje;najwczesniej;w;lutym,184,0,567736.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: energia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz