Notowania

danuta
10.06.2009 14:39

Polskiego komisarza UE poznamy w przyszłym tygodniu

Danuta Huebner jest eurodeputowaną, ale woli drugą kadencję w Komisji.           

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

*W przyszłym tygodniu powinna rozstrzygnąć się ostatecznie sprawa nowego polskiego komisarza i przyszłości obecnej komisarz Danuty Huebner. Zdobyła ona mandat eurodeputowanej, ale - jak mówi się nieoficjalnie - chce zostać na drugą kadencję w Komisji. *

Tymczasem premier mówił wczoraj, że ma kilku kandydatów. Wymienił właśnie dotychczasową komisarz, Janusza Lewandowskiego oraz Jacka Saryusz-Wolskiego. Danuta Huebner powiedziała, że w przyszłym tygodniu spotka się zDonaldem Tuskiem, ale sama oficjalnie nie zadeklarowała co chciałaby robić.

* [ Europodium: Buzek, Ziobro i Huebner ]( http://news.money.pl/artykul/europodium%3Bbuzek%3Bziobro%3Bi%3Bhuebner,147,0,458131.html )

Dodała jedynie, że nie jest na razie zmuszona do podejmowania takich decyzji, bo ma dużo pracy jako europejski komisarz. _ Dajmy trochę czasowi czasu, jeżeli mogę sięgnąć po ważny wielki cytat. Kiedy nadejdzie czas i te decyzję będą musiała podjąć, to ją wtedy podejmę, ale na razie jeszcze nie jestem w takiej sytuacji _- dodała unijna komisarz.

Danuta Huebner daje jednak do zrozumienia, że ma duże kwalifikacje. _ Chciałabym bardzo, żeby to wszystko co wiem, to całe moje doświadczenie i wiedzę, żeby to jak najlepiej wykorzystać i mam nadzieje, że to się uda wykorzystać. Trzeba je wykorzystać jak najlepiej _- dodała.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: danuta, eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, polityka, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz