Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Poroszenko rozczarowany decyzją Francji w sprawie Mistrali dla Rosji

0
Podziel się:

Jesteśmy rozczarowani decyzją Francji o przedłużeniu współpracy z Rosją w realizacji programu Mistral. Jest to kwestia wartości, a nie pieniędzy - oświadczył Poroszenko.

Poroszenko rozczarowany decyzją Francji w sprawie Mistrali dla Rosji
(PAP/EPA)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraził rozczarowanie w związku z decyzją Francji o sprzedaży Rosji okrętów desantowych typu Mistral. Szef państwa napisał o tym w czwartek na swoim koncie na Twitterze.

_ Jesteśmy rozczarowani decyzją Francji o przedłużeniu współpracy z Rosją w realizacji programu Mistral. Jest to kwestia wartości, a nie pieniędzy _ - oświadczył Poroszenko.

W poniedziałek prezydent Francji Francois Hollande poinformował, że decyzja, czy dostarczyć Rosji drugi okręt typu Mistral będzie uzależniona od postawy Moskwy wobec kryzysu na Ukrainie. Hollande powiedział wówczas, że pierwszy z okrętów jest prawie gotowy i zostanie dostarczony zgodnie z planem w październiku mimo zdecydowanego sprzeciwu sojuszników Francji.

_ Dotychczas zakres sankcji nie został ustalony, a to mogłoby zapobiec tej dostawie _ - oświadczył Hollande. _ Czy to oznacza jednak, że pozostała część kontraktu, czyli drugi Mistral, będzie zrealizowana? Będzie to zależało od postawy Rosji _ - dodał.

Sojusznicy Francji wywierają na nią naciski, aby wycofała się z kontraktu. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania ponowiły w poniedziałek swój sprzeciw. Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin powiedział tego dnia, że wątpi, by Francja zerwała kontrakt, gdyż byłoby to dla niej gorsze niż dla Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)