Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier Iralndii apeluje o poparcie paktu fiskalnego

0
Podziel się

Enda Kenny chce by Irlandczycy w referendum, opowiedzieli się zaostrzeniem dyscypliny finansowej.

Premier Iralndii apeluje o poparcie paktu fiskalnego
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)
bCZLeaYB

Premier Irlandii Enda Kenny zaapelował do obywateli swego kraju o poparcie paktu fiskalnego UE w mającym odbyć się w najbliższy czwartek referendum. Celem paktu jest zaostrzenie dyscypliny finansowej w krajach unijnych.

Silne _ tak _ będzie sygnałem dla całego świata, że Irlandia wywiązała się z zobowiązania do ograniczenia deficytu i pozostanie stabilną częścią strefy euro - powiedział Kenny w przemówieniu telewizyjnym.

Dodał, że poparcie dla paktu fiskalnego stworzy stabilność potrzebną Irlandii do kontynuowania drogi prowadzącej w kierunku gospodarczej odnowy. Ten pakt nie rozwiąże wszystkich naszych problemów, ale jest częścią rozwiązania - powiedział Kenny w czterominutowym wsytąpieniu.

Jak wynika z sondaży, większość Irlandczyków opowiada się za przyjęciem paktu fiskalnego, ale o jego wyniku mogą przesądzić niezdecydowani. Irlandia jest jedynym krajem UE, w którym pakt będzie przyjęty w drodze referendum.

bCZLeaYD

Pakt fiskalny UE, podpisany 2 marca w Brukseli przez 25 spośród 27 państw UE (bez Czech i Wielkiej Brytanii), ma wejść w życie 1 stycznia 2013 roku, o ile do tego czasu będzie ratyfikowana przez 12 z 17 państw strefy euro.

bCZLeaZe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)