Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Produkcja przemysłowa w strefie euro powyżej prognoz

0
Podziel się:

Analitycy spodziewali się mniejszego wzrostu i większych spadków.

Produkcja przemysłowa w strefie euro powyżej prognoz
(IPON-BONESS/SIPA/EAST NEWS)
bEKyxCgl

Produkcja przemysłowa w strefie euro w grudniu 2012 roku wzrosła w ujęciu miesięcznym o 0,7 procent, podczas gdy poprzednio - po korekcie - spadła o 0,7 procent - poinformował urząd statystyczny Eurostat w Luksemburgu.

Analitycy spodziewali się tymczasem, że produkcja miesiąc do miesiąca wzrośnie o 0,2 procent. W ujęciu rocznym produkcja przemysłowa spadła o 2,4 proc. wobec oczekiwanego spadku o 2,3 procent. W listopadzie spadek produkcji rok do roku wyniósł 4,0 proc., po korekcie.

W 27 krajach UE produkcja przemysłu wzrosła w XII o 0,5 proc. mdm, podczas gdy poprzednio spadła o 0,6 proc., po korekcie. Rok do roku spadek produkcji w 27 krajach UE wyniósł w XII 2,3 proc., wobec spadku poprzednio o 3,6 proc., po korekcie - podali statystycy.

bEKyxCgn
Czytaj więcej w Money.pl
Ile warte są euro i funt? Banki zdecydowały Analitycy spodziewali się, że EBC utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie.
Dane z niemieckiej gospodarki zaskoczyły W Niemczech w grudniu 2012 roku produkcja przemysłowa wzrosła o 0,3 procent w ujęciu miesięcznym, podczas gdy w poprzednim miesiącu spadła o 0,2 procent, po korekcie.
bEKyxCgO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)