Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Produkcja przemysłowa w strefie euro powyżej prognoz analityków

Dane opublikował europejski urząd statystyczny Eurostat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RainerPlendl/iStockphoto)

Produkcja przemysłowa w strefie euro w lutym 2013 roku wzrosła o 0,4 procent miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio spadła o 0,6 procent, po korekcie - poinformował urząd statystyczny Eurostat w Luksemburgu.

Analitycy spodziewali się tymczasem, że produkcja mdm wzrośnie o 0,2 procent. W ujęciu rok do roku produkcja przemysłowa spadła o 3,1 proc. wobec oczekiwanego spadku o 2,5 procent. W styczniu spadek produkcji rdr wyniósł 2,4 proc., po korekcie.

W 27 krajach UE produkcja przemysłu wzrosła w lutym o 0,4 proc. mdm, podczas gdy poprzednio spadła o 0,5 proc., po korekcie.

Rok do roku spadek produkcji w 27 krajach UE wyniósł w lutym 2,5 proc., wobec spadku poprzednio o 2,4 proc., po korekcie - podali statystycy.

Czytaj więcej w Money.pl
Produkcja przemysłowa spada. O 11 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji miesiąc do miesiąca o 2,5 proc.
Łotwa stanie się "drugim Cyprem"? Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Komisja Europejska ostrzegły Rygę przed praniem brudnych pieniędzy.
Z gospodarką Niemiec gorzej niż sądzono Analitycy spodziewali się wzrostów, a tymczasem...
Tagi: produkcja przemysłowa w strefie euro, produkcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz