Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Produkcja zbóż w UE wyższa mimo złej pogody

0
Podziel się

Produkcja zbóż w 28 krajach Unii Europejskiej ma wynieść w tym roku 300 milionów ton, co oznacza wzrost o 6,8 procent w porównaniu z 2012 rokiem.

Produkcja zbóż w UE wyższa mimo złej pogody
(Nachiel/cc/wikipedia)
bEiUsWYB

Produkcja zbóż w 28 krajach Unii Europejskiej ma wynieść w tym roku 300 milionów ton, co oznacza wzrost o 6,8 procent w porównaniu z 2012 rokiem, mimo chłodów i powodzi, jakie nawiedziły Europę - wynika z prognoz opublikowanych przez Komisję Europejską._ _

_ - Rok przebiegał pod znakiem wyjątkowo długiej zimy w krajach Europy Środkowej i Zachodniej oraz ogromnych opadów w maju i czerwcu _ - podkreśliła Komisja Europejska.

Jednak nie wpłynęło to negatywnie na całościową produkcję zbóż, ponieważ straty spowodowane złymi warunkami pogodowymi miały tylko lokalny charakter. Ponadto znakomite warunki dla upraw panowały w Europie Południowo-Wschodniej oraz na Półwyspie Iberyjskim - tłumaczy KE.

bEiUsWYD

W tym roku w UE około 58,4 mln ha przeznaczonych jest pod uprawę zbóż (o 1,3 proc. więcej niż w poprzednim roku). Tegoroczna wydajność szacowana jest na ok. 5,2 ton z hektara, czyli o 5 procent więcej niż w 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksperci o GMO: to się opłaci klientom Na razie technologia GMO w rolnictwie stosowana jest dla zysku prywatnych producentów i rolników - przyznają specjaliści.
Prace rolne mogą być opóźnione o trzy tygodnie Na razie trudno jest prognozować, jak to opóźnienie wpłynie na zbiory zbóż i rzepaku
bEiUsWZe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)