Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Antyrządowi demonstranci łączą siły

0
Podziel się:

- Skończył się czas stania na placach. To nic nie daje, ja chcę działać, a nie stać - mówi pisarz Andrij Kokotiucha.

Protesty na Ukrainie. Antyrządowi demonstranci łączą siły
(PAP/EPA)

Biorący udział w proeuropejskich i antyrządowych protestach na Ukrainie działacze pozarządowi mają zamiar koordynować swoje działania. To jedno z ustaleń Forum Euromajdanów w Charkowie.

Pisarz Andrij Kokotiucha powiedział Polskiemu Radiu, że spotkanie pokazało, iż Majdan zmienia się ze zwykłej manifestacji w organizację, która ma na celu zmianę władzy w kraju. _ - Skończył się czas stania na placach. To nic nie daje, ja chcę działać, a nie stać. I tu mamy działanie _ - podkreślił.

Przewodniczący niewielkiej, ale biorącej aktywny udział w manifestacjach partii Sojusz Demokratyczny Wasyl Hacko dodaje, że dzięki takim spotkaniom, jak to w Charkowie można poznać osobiście uczestników protestów z całego kraju.

W związku z Forum EuroMajdanów, charkowskie władze zorganizowały własne manifestacje poparcia dla rządzących. Biorą w nich udział pracownicy sfery budżetowej. Ich główne hasło to: Wystarczy już protestów, bierzcie się do roboty. Z obojętnością słuchają oni mówców.

W pobliżu miejsca, gdzie odbywał się zjazd widać było także grupki dresiarzy, tak zwanych, tituszek, którzy współpracują z rządzącymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Brutalne pobicie aktywistki Euromajdanu Zatrzymano 2 domniemanych sprawców pobicia dziennikarki i opozycyjnej aktywistki Tetiany Czornowoł. Milicja szuka jeszcze trzeciej osoby, która brała udział w tym przestępstwie.
Ukraina protestuje już miesiąc. Co dalej? Kilkaset osób zebrało się na placu Niepodległości o 4 rano. Dokładnie wtedy miesiąc temu rozpoczął się atak funkcjonariuszy oddziałów specjalnych Berkut.
Miał być okrągły stół, najważniejsi nie przyszli Opozycja nie pojawiła się na spotkaniu, bo nieobecność zapowiedział wcześniej Wiktor Janukowycz.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)