Notowania

protesty we francji
08.08.2013 11:36

Protesty we Francji przeciwko niskim cenom

Francuscy hodowcy drobiu zaprotestowali przeciwko niskim cenom na ich produkty, rozbijając 100 tysięcy jajek przed urzędem podatkowym w Carhaix-Plouguer w Bretanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Grożą kontynuowaniem protestu, twierdząc, że jaja są za tanie - informuje BBC News.

Demonstranci podkreślają, że 100 tysięcy jajek, to zaledwie 5 proc. dziennej produkcji w Bretanii. Domagają się zredukowania o te 5 proc. produkcji jaj w całej Francji, żeby ceny mogły wzrosnąć.

BBC zwraca uwagę, że koszty hodowców drobiu wzrosły m.in. z powodu unijnych reguł dotyczących dobrostanu zwierząt hodowlanych. Chodzi zwłaszcza o obligatoryjne większe klatki dla kur niosek.

Francuscy hodowcy skarżą się, że za kilogram jajek dostają obecnie 75 eurocentów, podczas gdy koszty produkcji dochodzą do 95 eurocentów.

Czytaj więcej w Money.pl
Celna przepychanka z Chinami? Straci Francja W odpowiedzi na stanowisko państw UE, głosujących za ustanowieniem ceł antydumpingowych na import chińskich paneli słonecznych, pekiński rząd ogłosił rozpoczęcie dochodzenia w sprawie cen win europejskich.
70 osób w areszcie. Protestowali przeciwko... Projekt legalizacji małżeństw gejów jest jedną z najważniejszych reform społecznych we Francji od czasu zniesienia kary śmierci w 1981 roku.
Paryż jest zalany przez protestujących Demonstracja jest protestem przeciw ustawie, której socjalistyczny rząd nadał nazwę Małżeństwo dla wszystkich.
Tagi: protesty we francji, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz