Notowania

parlament europejski
06.02.2013 21:48

Przedsiębiorstwa powinny ponosić społeczną odpowiedzialność

Posłowie poparli złożoną w tej sprawie propozycję Komisji Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Parlament Europejski chce, aby przedsiębiorstwa były odpowiedzialne za wpływ, jaki mają na otoczenie społeczne i środowiskowe. Posłowie poparli złożoną w tej sprawie propozycję Komisji Europejskiej.

Zdaniem posłów, w gospodarce nieodzowne jest zaufanie. Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw zaczyna się od bardzo podstawowych spraw - takich jak dbałość o środowisko, zagwarantowanie pracownikom odpowiednich warunków pracy, jej bezpieczeństwa i godnego wynagrodzenia czy przewidywalności kontynuowania pracy.

Poseł Andrzej Grzyb podkreślił, że rozwiązania proponowane przez Komisję Europejską nie są obowiązkowe. Inspirują rządy, by poprzez stosowanie zachęt - między innymi zamówienia publiczne, szybkie kredyty lub dostęp do rynku - wpływały na politykę przedsiębiorstw.

Zdaniem posłów, należy przeciwdziałać sytuacji, w której europejskie przedsiębiorstwa na rynku wspólnotowym i poza Unią toczą nierówną walkę z konkurentami, którzy stosując dumping społeczny redukują koszty produkcji, a jednocześnie naruszają międzynarodowe standardy prawa pracy, łamią podstawowe wolności lub nie przestrzegają standardów w zakresie ochrony środowiska.

Czytaj więcej w Money.pl
Kwaśniewski europosłem? Dojrzewa do tego Nie planuję kandydowania do Parlamentu Europejskiego - zapewnia Aleksander Kwaśniewski. Nie mówi jednak stanowczo "nie".
Ta reforma bardzo odbije się na rybakach Posłowie opowiedzieli się za wprowadzeniem zrównoważonych połowów oraz stworzeniem warunków, w których zasoby ryb odnowią się do roku 2020.
Będzie łatwiej znaleźć pracę za granicą W marcu Parlament Europejski ma głosować nad zmianą unijnej dyrektywy dotyczącej uznawania kwalifikacji zawodowych.
Tagi: parlament europejski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz