Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rating Grecji w dół, mimo że Niemcy poprą pakiet pomocowy

0
Podziel się:

Agencja nie wierzy, że Ateny wyjdą z zadłużenia, mimo optymistycznych wiadomości w sprawie pakietu pomocowego.

Rating Grecji w dół, mimo że Niemcy poprą pakiet pomocowy
(action press/East News)

Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła wiarygodność kredytową Grecji z i tak już niskiego poziomu _ CC _ na _ SD _, czyli _ selektywną niewypłacalność _.Stało się to kilka godzin po tym, gdy niemiecki parlament poparł drugi pakiet pomocy.

Agencja krytycznie ocenia plan rządu w Atenach w sprawie redukcji zadłużenia Grecji wobec prywatnych wierzycieli. Wczoraj, zdecydowaną większością głosów niemiecki Bundestag poparł drugi pakiet pomocy dla zagrożonej bankructwem Grecji o wartości 130 mld euro.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/1/95233.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pomoc;dla;grecji;jest;decyzja;bundestagu,104,0,1034600.html) *Bundestag zdecydował o pomocy dla Grecji * Przed głosowaniem Angela Merkel przyznała, że nie ma gwarancji sukcesu greckiego programu naprawczego.

Za programem głosowało 496 posłów, w tym 304 z chadecko-liberalnej koalicji rządzącej, jak również większość opozycyjnych socjaldemokratów i Zielonych. Przeciw było 90 posłów, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Kanclerz Angeli Merkel nie udało się jednak pozyskać dla drugiego pakietu greckiego poparcia symbolicznej _ większości kanclerskiej _, która oznacza większość absolutną zapewnioną tylko przez chadecko-liberalną koalicję rządzącą (co najmniej 311 głosów w liczącym 620 posłów Bundestagu). Niektórzy politycy koalicji wypowiedzieli się przeciw dalszemu wspieraniu Grecji, a kilkunastu nie przybyło na głosowanie.

Pomoc dla zagrożonej bankructwem Grecji budzi spore kontrowersje w społeczeństwie Niemiec, które ponoszą największy ciężar walki z kryzysem euro. Opublikowany w niedzielę sondaż dla tygodnika _ Bild am Sonntag _ pokazał, że 62 proc. mieszkańców RFN nie zgadza się na drugi pakiet ratunkowy dla Aten. Za dalszym wspieraniem Greków opowiedziało się 33 proc. respondentów. W podobnym sondażu we wrześniu przeciw było 53 proc., za - 43 proc.

O pomocy dla Grecji czytaj w Money.pl
Mają dość pomagania Grecji. Powiedzą nie? _ Pompowanie pieniędzy w Grecję nie ma sensu, a kraj ten powinien opuścić strefę euro _
Niemcy nie chcą już pomagać Grecji. To wynik... Ponad 60 procent Niemców sprzeciwia się przyznaniu zadłużonej Grecji drugiego pakietu pomocy wartego 130 mld euro.
Niemcy radzą Grekom: "Wyjdźcie ze strefy euro" To pierwszy tak radykalny głos niemieckiego rządu. Dojdzie do skandalu?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)