Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rating wielkiej brytanii
19.04.2013 19:43

Rating Wielkiej Brytanii ścięty. Londyn stracił najwyższą notę

Po ogłoszeniu obniżki oceny funt szterling stracił na wartości w stosunku do dolara.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)

Agencja ratingowa Fitch obniżyła o jeden stopień ocenę wiarygodności kredytowej Wielkiej Brytanii z powodu pogorszenia sytuacji gospodarczej i perspektywy fiskalnej tego kraju. Nota W. Brytanii spadła tym samym z poziomu AAA do AA+.

Perspektywę Wielkiej Brytanii obecnie oceniono jako _ stabilną _, co oznacza, że Fitch nie rozważa kolejnej modyfikacji noty.

Po ogłoszeniu obniżki oceny funt szterling stracił na wartości w stosunku do dolara.

Wielka Brytania trafiła 22 marca na listę obserwacyjną agencji (tzw. Credit Watch Negative), co oznacza _ podwyższone prawdopodobieństwo obniżki ratingu _.

Fitch zaznaczył wówczas w komunikacie, że powodem jego decyzji jest wyższy od zakładanego poziom długu i obniżka prognoz wzrostu gospodarki na 2013 rok.

Pod koniec lutego inna agencja, Moody's, pozbawiła Wielką Brytanię potrójnego A.

Czytaj więcej w Money.pl
S&P obniżył perspektywę ratingu Węgier Jednocześnie agencja potwierdziła długo- i krótkoterminowe ratingi kredytowe na poziomie BB/B.
Rating Polski w górę. Pierwszy raz od 6 lat Po podniesieniu perspektywy ratingu przez agencję Fitch w ubiegłym tygodniu, podwyżka ratingu przez agencję ratingową JCR jest kolejnym dowodem potwierdzającym rosnącą wiarygodność kredytową Polski.
Dokliwy cios. Nie będą wiarygodni dla rynków? Minister finansów George Osborne zaznaczył, że koalicja konserwatystów z liberałami nie zamierza zejść z obranego kursu uzdrowienia finansów publicznych.
Tagi: rating wielkiej brytanii, fitch, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz