Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rating Włoch w dół. Agencja twierdzi, że będzie jeszcze gorzej

0
Podziel się:

Włoska recesja jest jedną z najgłębszych w Europie, a gospodarka w roku 2013 może się skurczyć o 1,8 proc.

Rating Włoch w dół. Agencja twierdzi, że będzie jeszcze gorzej
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Agencja Fitch obniżyła rating Włoch do BBB+ z A-, ostrzegając, że perspektywa jest negatywna. Wskazano przy tym na stan niepewności powstały po wyborach, które nie przyniosły rozstrzygających wyników i doprowadziły do politycznego impasu.

Agencja ratingowa Fitch oznajmiła, że włoska recesja jest jedną z najgłębszych w Europie, a gospodarka w roku 2013 może się skurczyć o 1,8 proc.

Co się tyczy długu publicznego, to może on wynieść w tym roku 130 proc. PKB, czyli więcej niż zakładane 125 proc.

Rating Włoch może zostać obniżony jeszcze bardziej, jeśli recesja potrwa dłużej i będzie głębsza niż się spodziewano - twierdzi Fitch.

Początek rozmów na temat sformowania nowego rządu Włoch nie jest spodziewany przed 20 marca - pisze agencja Associated Press.

Wybory parlamentarne we Włoszech zakończyły się zwycięstwem centrolewicy tylko w Izbie Deputowanych i remisem w Senacie, gdzie ma ona niemal tyle samo głosów, co centroprawica Silvio Berlusconiego. Taki rozkład sił grozi paraliżem prac wyższej izby parlamentu oraz kłopotami z powołaniem rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi w szpitalu. Przez problemy z okiem Informację o odwiezieniu Berlusconiego do szpitala przekazali jego adwokaci na sali mediolańskiego sądu, gdzie toczy się jego proces.
Prezydent skrytykował niemieckiego polityka - _ Włochy będą nadal poczuwać się do odpowiedzialności za Europę _- powiedział Napolitano.
Gołe kobiety napadły Berlusconiego. Basta! Byłemu premierowi Włoch dostało się za bunga bunga?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)