Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ratowników nie stać na pomoc Unii

0
Podziel się

Aby zdobyć 12 milionów zł dofinansowania trzeba mieć 30 proc. wnioskowanej kwoty.

Ratowników nie stać na pomoc Unii
(PAP/Adam Hawałej)
bDXQdrEB

*By móc wykorzystać ponad 12 milionów złotych dofinansowania z Unii dla Dolnego Śląska, między innymi na sprzęt do ratownictwa, trzeba mieć własny wkład w wysokości 30 procent wnioskowanej kwoty - pisze dziennik _ Polska _. Takich pieniędzy ratownicy jednak nie mają. *

_ - To dla nas jest ogromny problem _ - ubolewa w rozmowie z gazetą naczelnik Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Maciej Abramowicz. _ - Nie prowadzimy przecież działalności zarobkowej _ - wyjaśnia.

Z takimi samymi przeszkodami boryka się Jeleniogórskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. - _ Nie damy rady uzbierać niezbędnej kwoty _ - mówi prezes WOPR-u w Jeleniej Górze Krzysztof Czaplicki.

bDXQdrED

Czy to oznacza, że miliony z Unii Europejskiej przejdą ratownikom koło nosa? - zastanawia się _ Polska _. Przewodnicząca Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Elżbieta Zakrzewska, zapewnia, że tak się nie stanie. - _ Szukamy sposobów na rozwiązanie tej sytuacji _ - zaznacza. - _ Rozważamy między innymi utworzenie banku poręczeń na wkłady własne dla organizacji. Niewykluczone, że część z nich zostałaby umorzona _ - wyjaśnia.

_ _

bDXQdrFe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)