Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekomendacje Brukseli to nie nagana dla Polski?

0
Podziel się:

Polska nie nosi zarodka choroby wewnętrznej. Nosi go za to aż 14 innych krajów członkowskich - twierdzi Janusz Lewandowski.

Rekomendacje Brukseli to nie nagana dla Polski?
(ec.europa.eu)
bFeexEdN

Polska gospodarka jest zdrowa. Zalecenia Komisji Europejskiej wskazujące pożądane reformy, to nie jest rodzaj nagany dla polskiego rządu - powiedział Janusz Lewandowski.

Unijny komisarz odpowiedzialny za finanse Wspólnoty przypomniał dziś w Sejmie, że kryzys nie urodził się w Europie a przyszedł z zewnątrz i nasz kraj dobrze sobie radzi. Wprawdzie mamy nadmierny deficyt finansów publicznych, ale - jak się wyraził - Polska _ nie nosi zarodka choroby wewnętrznej _. Nosi go za to aż 14 innych krajów członkowskich.

Janusz Lewandowski podkreślił, że Komisja Europejska dała polskiemu rządowi czas do końca przyszłego roku na ograniczenie deficytu finansów publicznych do akceptowanego poziomu 3 procent PKB.

bFeexEdP

Posłuchaj Janusza Lewandowskiego:

Źródło: IAR

W ocenie komisarza, droga do tego celu nie jest łatwa, ale wskazówki Brukseli mogą pomóc. Komisja Europejska w przyjętym niedawno dokumencie zaleca Polsce między innymi zwalczanie ubóstwa pracujących.

Wskazuje na konieczność zwiększenia i stabilizacji zatrudnienia, szczególnie ludzi młodych, przy ograniczaniu liczby umów śmieciowych, choć nigdzie w dokumencie nie znajdziemy tego określenia.

bFeexEdV

Źródło:IAR

Bruksela sugeruje również odchodzenie od emerytur górniczych, reformę KRUS i administracji skarbowej, efektywniejsze finansowanie opieki medycznej, inwestycje w energetykę, kolejnictwo, łączność szerokopasmową i poprawę gospodarki odpadami oraz wodą.

Czytaj więcej w Money.pl
Szczyt UE jak kiepski kryminał. Mało ambitny Szczyt w Brukseli został zainscenizowany niczym kryminał, ale jego rezultat jest raczej smutny niż zachęcający - powiedziała ekspert.
Polska atrakcyjna dla inwestorów Zgodnie z danymi pokazanymi w raporcie, w 2012 r. Polska przyciągnęła 148 bezpośrednich inwestycji zagranicznych
Polska dostanie najwięcej. Czeka na decyzję Donald Tusk tłumaczy, że jedna decyzja dzieli nas od 400 miliardów złotych.
bFeexEeq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)