Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Resort finansów zaczął wymianę euro

0
Podziel się

Potwierdził to po posiedzeniu rządu Jacek Rostowski, minister finansów.

Resort finansów zaczął wymianę euro
(PAP/Paweł Supernak)
bEhfyvfp

Ministerstwo Finansów rozpoczęło wymianę środków z Unii Europejskiej na rynku walutowym - potwierdził na konferencji prasowej minister finansów Jacek Rostowski.

- _ Tak, rozpoczęła się _ - powiedział minister, pytany o to, czy resort finansów wymienia już środki na rynku.

Niedawno MF poinformowało, że będzie regularnie sprzedawało na krajowym rynku walutowym środki pochodzące z funduszy UE. Środki w tym roku, które mogą zostać wymienione, to maksymalnie 13-14 mld euro.

bEhfyvfr

Według informacji z rynku MF za pośrednictwem BGK było aktywne już w ubiegły piątek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t87500.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wiemy;kiedy;rzad;bedzie;wymienial;euro,94,0,818782.html) Wiemy, kiedy rząd będzie wymieniał euro Wiceminister finansów Dominik Radziwiłł podkreśla, że może dojść do tego w tym kwartale.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t137881.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;zapowiada;interwencje;zloty;zareagowal,208,0,816592.html) Belka zapowiada interwencję. Złoty zareagował Przez dwa lata NBP może wymienić na rynku walutowym nawet 30 mld euro. To środki pochodzące z UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/boni;interwencja;walutowa;jest;potrzebna,152,0,818584.html) Boni: Interwencja walutowa jest potrzebna Lekkie umocnienie złotego - zdaniem ministra - nie zagrozi eksporterom
bEhfyvfS
waluty
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)