Notowania

kryzys strefy euro
30.08.2011 06:50

Rostowski ostrzega przed rozpadem strefy euro

Polski minister finansów ostrzega Europę przed rozpadem, jeśli w walce z kryzysem zabraknie solidarności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Polski minister finansów ostrzega Europę przed rozpadem, jeśli w walce z kryzysem zabraknie solidarności. Jacek Rostowski mówił o tym na nadzwyczajnym posiedzeniu komisji gospodarczej Parlamentu Europejskiego poświęconym sytuacji w strefie euro, zmagającej się z kryzysem.

Szef resortu finansów chwalił działania Europejskiego Banku Centralnego, który jego zdaniem uratował strefę euro decydując się na zakup włoskich i hiszpańskich obligacji. Równocześnie Rostowski skrytykował Unię za brak szybkich i zdecydowanych działań w walce z kryzysem.

Największe pretensje kierował jednak pod adresem bogatych krajów, do których apelował o solidarność z państwami stojącymi na skraju bankructwa. Jego zdaniem, nie są one świadome sytuacji, w jakiej się znajdują.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTRA ROSTOWSKIEGO:

Polski minister finansów podkreślał też konieczność szybkiego wdrożenia pakietu sześciu ustaw, które mają zapewnić skuteczniejszą koordynację gospodarczą w Unii i wymusić dyscyplinę finansową.

Tak zwany sześciopak utknął w Parlamencie Europejskim, bo europosłowie nie mogą dojść do porozumieniami z unijnymi rządami. Punktem spornym jest propozycja sankcji finansowych nakładanych na te kraje strefy euro, które nie trzymają w ryzach budżetów i lekceważą zalecenia Brukseli.

Czytaj więcej na temat ratowania strefy euro
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t75453.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/buzek;wkrotce;przyjecie;szesciopaku,25,0,899353.html) Buzek optymistą. "To pomorze strefie euro" Chodzi o pakiet ustaw wzmacniających zarządzanie obszarem wspólnej waluty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t117141.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;leci;do;brukseli;na;rozmowy;o;szesciopaku,22,0,899094.html) Tusk leci rozmawiać o "sześciopaku" Premier z unijnymi politykami będzie rozmawiał o przeciwdziałaniu kryzysowi, m.in. o tzw. _ sześciopaku _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/genscher;wlaczyc;polske;w;walke;z;kryzysem;w;strefie;euro,63,0,899391.html) Niemiecki polityk chce rozmów z Polską o euro Były szef niemieckiej dyplomacji Hans-Dietrich Genscher opowiedział się za włączeniem Polski w rozmowy o rozwiązywaniu kryzysu w strefie euro.
Tagi: kryzys strefy euro, jacek rostowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz