Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rusza batalia o unijny budżet do 2020 roku

0
Podziel się:

Niklewicz: Polska będzie miała duży wpływ na kształt unijnego budżetu.

Rusza batalia o unijny budżet do 2020 roku
(Stuart Chalmers/CC/Flickr)

Polska prezydencja rozpoczęła rozmowy na temat budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Właściwe negocjacje będą prowadzone w 2012 roku, przy czym eksperci zwracają uwagę, że łatwo nie będzie.

Na razie mamy powody do zadowolenia, bo wciąż aktualne są korzystne dla Polski propozycje Komisji Europejskiej, mówi rzecznik prezydencji Konrad Niklewicz. _ - Większość państw opowiedziała się za propozycjami przedstawionymi przez Komisje Europejską, na które mieliśmy spory wpływ- _ argumentuje.

POSŁUCHAJ KONRADA NIKLEWICZA:

Propozycja Komisji Europejskiej zakłada, że wiodącą rolę będzie odgrywać polityka spójności, która ma doprowadzić do wyrównania różnic między bogatymi i biedniejszymi krajami Unii.

Z tego tytułu do Polski może trafić od 70 do 80 miliardów euro. Konrad Niklewicz przypomina, że negocjacje budżetowe będą się toczyć w przyszłym roku. _ - Końcówka negocjacji przypadnie na koniec prezydenckiego trio, czyli Polski, Danii i Cypru - _mówi.

*POSŁUCHAJ KONRADA NIKLEWICZA: *

Pod koniec października polska prezydencja zorganizowała w Brukseli konferencję poświęconą wieloletnim ramom finansowym, w której wzięli udział przedstawiciele rządów, parlamentów narodowych, instytucji unijnych i Parlamentu Europejskiego.

O przyszłym, unijnym budżecie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t152886.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/unia;trzyma;sie;na;niemczech;twarde;dane,80,0,990032.html) Unia trzyma się na Niemczech. Twarde dane Ekonomiści nie mają złudzeń. Na niemieckie przywództwo jesteśmy skazani.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t113522.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/czechy;chca;obnizenia;wydatkow;na;wspolna;polityke;rolna;na;lata;2014-20,83,0,966227.html) Czesi chcą rewolucji w unijnym budżecie Premier Czech Petr Neczas oświadczył, że Praga opowiada się za obniżeniem wydatków na Wspólną Politykę Rolną w planowanym na lata 2014-2020 nowym budżecie Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t84802.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bienkowska;z;ue;mozemy;dostac;wiecej,26,0,914458.html) Bieńkowska: Z UE możemy dostać więcej W przyszłym budżecie Unii Europejskiej, w latach 2014-2020, Polska ma szansę na około 300 mld zł.
unia
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)