Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryanair
31.07.2013 18:32

Ryanair podniesie opłaty. Zobacz, za co

Irlandzkie linie zamierzają podnosić opłaty za bagaż przewożony w schowku dopóki nie zmniejszy do około 10 proc. liczby pasażerów, którzy z nim podróżują.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Blawicki/East News)
Na zdj. Michael O'Leary

Irlandzkie linie zamierzają podnosić opłaty za bagaż przewożony w schowku dopóki nie zmniejszy do około 10 proc. liczby pasażerów, którzy z nim podróżują - poinformował w Londynie szef linii Michael O'Leary.

By osiągnąć ten cel, największy w Europie niskobudżetowy przewoźnik będzie systematycznie podnosił opłaty za odprawiany bagaż. Wypowiadając się dzisiaj na konferencji prasowej O'Leary ogłosił zarazem o zwiększeniu opłaty za torbę lub walizkę oddawaną na bagaż w miesiącach letnich o 20 funtów/euro. O'Leary tłumaczył zwyżkę tym, że latem podróżni na ogół zabierają ze sobą większą ilość bagażu.

Przed zapowiedzią podwyżki podróżny płacił 15 funtów/euro za pierwszą torbę do 15 kg. i 35 funtów/euro za drugą, jeśli sam ją odprawiał bukując lot (lub nie później niż cztery godziny przed odlotem). Jeśli bagaż odprawiał na lotnisku, płacił 35 funtów/euro za pierwszą sztukę bagażu i 70 funtów/euro za drugą.

O'Leary potwierdził zarazem, że piloci Ryanairu wydłużyli przelot o dwie minuty na każdej godzinie lotu, by oszczędzić na zużyciu paliwa. Oszczędności z tego tytułu wycenił na 80 mln euro czy 70 mln funtów rocznie. Nie wyklucza, że w przyszłości linie lotnicze wprowadzą opłaty również za bagaż podręczny. Inne plany przewoźnika przewidują sprzedaż reklam na pokładzie samolotów.

Ryanair znany jest z pomysłowości w nakładaniu na pasażerów dodatkowych opłat. Groził im nawet wprowadzeniem odpłatności za korzystanie z toalety w czasie lotu i wprowadzeniem miejsc stojących. W planach nie ma jednak ograniczenia automatycznego systemu chłodzenia powietrza w samolotach mimo iż przełożyłoby się to na dalsze oszczędności.

Czytaj więcej w Money.pl
Zapowiedzieli cięcia i zwolnienia. Rządzą dalej _ - Pójdziemy dalej drogą zmian strukturalnych i zwiększania konkurencyjności. Pójdziemy dalej drogą reformy państwa - _ powiedział premier Portugalii, potwierdzając tym samym, że jego rząd będzie kontynuował politykę rygoru.
PKP chce zamówić około 25 tysięcy kart SIM PKP SA ogłosiły przetarg na wybór operatora telefonii komórkowej dla wszystkich dziewięciu spółek Grupy PKP.
Ryanair wróci do Modlina? Jest decyzja Irlandzki przewoźnik miał pozostać na Okęciu do 2 września.
Tagi: ryanair, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz