Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Białorusi. Schetyna grozi Łukaszence

0
Podziel się:

Jeżeli będziemy konsekwentni, to oni wreszcie się zreflektują. Do akcji wkracza prezydent.

Sankcje dla Białorusi. Schetyna grozi Łukaszence
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEILtWWJ

Grzegorz Schetyna zdecydowanie o polityce wobec Białorus_ - Chodzi o to, by wprowadzić surowe sankcje wobec reżimu Łukaszenki, a jednocześnie nie wpychać Mińska w ręce rosyjskie - _mówi poseł PO. Do akcji wkracza prezydent Bronisław Komorowski.

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia uważa, że władze białoruskie powinny zdawać sobie sprawę, że restrykcje w każdej chwili mogą się rozszerzyć, lub zostać złagodzone. _ - Unia musi pokazywać drogę do siebie. Jednak by mogli na nią wejść muszą przestrzegać naszych standardów - _ mówi Schetyna.

Zdaniem Grzegorza Schetyny w ostatnich tygodniach widać, że sankcje są dla reżimu Łukaszenki dotkliwe. _ - Widać to po nerwowej reakcji dyktatora, która, nigdy nie była tak gwałtowna i stanowcza . Poseł PO wyraził nadzieję, że Mińsk zmieni politykę pod wpływem działań państw Unii Europejskiej. - Jeżeli będziemy konsekwentni, to oni wreszcie się zreflektują - _ ocenia.

bEILtWWL

Tymczasem prezydent Bronisław Komorowski spotka się w Pałacu Prezydenckim z ambasadorem RP na Białorusi Leszkiem Szerepką - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Szerepka wrócił wczoraj do Polski po tym, jak władze Białorusi zwróciły się do ambasadorów UE i Polski w Mińsku, by opuścili ten kraj i udali się na konsultacje. Wezwały też swoich ambasadorów w Brukseli i Warszawie na konsultacje do Mińska. To reakcja na kolejne sankcje nałożone na białoruski reżim przez UE.

Grzegorz Schetyna mówił też, że kraje unijne liczą się z polskim stanowiskiem w sprawie Białorusi. Jego zdaniem, przejawem tego jest zapowiedź, iż dyplomaci UE opuszczą Mińsk na znak solidarności z ambasadorem Polski i stałą przedstawicielką Unii Europejskiej w Mińsku, których białoruski MSZ poprosił o wyjazd do swoich stolic na konsultacje.

Także ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Francji zapewnili, że Polska może liczyć na europejską solidarność w sprawie napiętych relacji z Białorusią. Podczas spotkania szefów dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego jakie odbyło się w Berlinie, nie wykluczono też kolejnych sankcji wobec przedstawicieli białoruskiego reżimu.

bEILtWWR
O stosunkach z Białorusią czytaj w Money.pl
Łukaszenka pali wszystkie mosty. "Bardzo się boi" _ Zgniła gospodarka _ Białorusi musi upaść - twierdzą przedstawiciele UE. Komentatorzy mówią o otwartej wojnie Mińska z Zachodem.
Prezydent grozi Unii. Może być bardzo ostro Łukaszenka ostrzegł, że liczenie na zmianę postawy Białorusi poprzez sankcje, zarzuty czy żądania jest drogą donikąd.
Wyrzucili nam ambasadora. Tusk nie wiedział Premiera broni Grzegorz Schetyna: _ To my najbardziej atakujemy reżim Łukaszenki _
bEILtWXm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)