Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schaeuble: współpraca Niemiec i Francji nie jest przeciwko 25 krajom UE

0
Podziel się:

- Jestem szczęśliwy, że manifestujecie solidarność z Grecją i innymi krajami; słusznie, jesteście młodzi. Ale nie podobają mi się wasze maski - stwierdził Schaeuble.

Schaeuble: współpraca Niemiec i Francji nie jest przeciwko 25 krajom UE
(photo-service.europarl.europa.eu)
bEUNcsEl

Ścisła współpraca Berlina i Paryża _ nigdy nie była wymierzona przeciwko 25 innym państwom _ Unii Europejskiej, powiedział n** **iemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble we Florencji.

Minister Schaeuble podkreślił podczas debaty na Uniwersytecie Europejskim we Florencji, że zacieśni się także współpraca między Niemcami a Włochami. - _ Ta między Francją a Niemcami będzie na pewno kontynuowana, nawet jeśli miałby się zmienić francuski prezydent _- zaznaczył Schaeuble odnosząc się do zbliżających się wyborów prezydenckich we Francji. Przyznał zarazem, że współpraca ta jest łatwiejsza, jeśli partnerzy z obu krajów _ należą do podobnej partii lub obszaru politycznego _.

Następnie Schaeuble zwrócił uwagę na znaczenie współpracy z Polską w przyszłości. - _ My nie chcemy relacji na wyłączność _ - zapewnił.

bEUNcsEn

Schaeuble wyraził opinię, że kryzys w Grecji jest _ przypadkiem specyficznym i jedynym w swoim rodzaju _. _ Grecja ma trudności od dłuższego czasu i nie zrobiła tego, co jest konieczne , gdy należy się do strefy wspólnej waluty _ - ocenił. Z uznaniem wypowiedział się o wysiłkach podejmowanych przez Włochy i rząd Mario Montiego. _ To nadzieja dla Europy _- powiedział.

Schaeuble skomentował też obecność na debacie z jego udziałem demonstrantów w maskach, wyrażających solidarność z Grecją. _ - Jestem szczęśliwy, że manifestujecie solidarność z Grecją i innymi krajami; słusznie, jesteście młodzi. Ale nie podobają mi się wasze maski _- stwierdził.

Wcześniej w Rzymie Schaeuble rozmawiał o kryzysie w strefie euro z premierem Montim, który kieruje również ministerstwem finansów. Spotkał się także z papieżem Benedyktem XVI.

Czytaj o kryzysie w Unii Europejskiej w Money.pl
Polska podpisze pakt fiskalny. Pod tymi warunkami _ - Zgodzimy się tylko na taką umowę, która będzie zgodna z naszym interesem _ - zapowiedział Radosław Sikorski.
Bardziej ufamy Unii, niż własnemu rządowi Aż 61 procent badanych Europejczyków uważa, że ich obecna sytuacja finansowa jest dobra.
Dziś ważny dzień dla Unii. Polska bez głosu Kraje spoza Eurolandu uzyskają status obserwatora, bez prawa głosu.
bEUNcsEO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)