Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sieci komórkowe w kryzysie. Ubywa im tysiące klientów miesięcznie

0
Podziel się:

Najwięksi operatorzy ucierpieli najbardziej. Movistar stracił 284 tysięcy klientów, a Vodafone 278.

Sieci komórkowe w kryzysie. Ubywa im tysiące klientów miesięcznie
(bvdwiel/sxc.hu)

Operatorzy telefonii komórkowej w dotkniętej 25-procentowym bezrobociem Hiszpanii skarżą się na masowy odpływ klientów. Tylko w październiku wyłączono ponad 480 tysięcy numerów.

Między hiszpańskimi operatorami trwa walka o klientów. Różnego rodzaju pakiety, promocje i zniżki, oferowane głównie przez mniejszych graczy na tym rynku, sprawiły, że 475 tys. osób zmieniło w październiku operatora - wynika z danych CMT.

Najwięksi operatorzy ucierpieli najbardziej - Movistar stracił w październiku 284 tys. klientów, a Vodafone 278 tys. Liczby te obejmują zarówno zmiany operatorów jak i rezygnacje z komórki.

W pogrążonej w kryzysie Hiszpanii wciąż jest jednak więcej telefonów komórkowych niż mieszkańców, ale październik był dziewiątym z kolei miesiącem spadku liczby abonentów.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpania drugą Polską? Wielka emigracja W latach 70-tych Niemcy też były krajem najczęściej wybieranym przez szukających pracy Hiszpanów.
25 proc. bezrobocia w kraju UE. Będzie gorzej Stopa bezrobocia w pogrążonej w kryzysie Hiszpanii wzrosła do rekordowo wysokiego poziomu 25,02 proc.
35 proc. bez pracy. To nie największy problem Według statystyk bezrobocie dotknęło już 35 proc. członków tej grupy, podczas gdy bez pracy jest 22 proc. rodowitych Hiszpanów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)