Notowania

kryzys strefy euro
03.06.2012 20:47

Soros daje strefie euro trzy miesiące

Znajdujemy się w punkcie przesilenia - stwierdził jeden z najbardziej znanych światowych inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Derungs/World Economic Forum)

Rządy strefy euro mają około trzech miesięcy na uratowanie wspólnej waluty - powiedział na konferencji ekonomicznej we Włoszech amerykański miliarder i inwestor George Soros, którego cytują media brytyjskie.

_ - Znajdujemy się w punkcie przesilenia _ - powiedział Soros, który uważa, że _ władze mają trzy miesiące na poprawę swych błędów i odwrócenie obecnych negatywnych trendów _.

_ - Potem rynki będą dalej żądać więcej, a władze nie będą w stanie spełnić tych żądań _ - ostrzegł Soros, występując wczoraj na konferencji ekonomicznej we włoskim Trento. Zaznaczył też, że mówiąc o władzach ma na myśli przede wszystkim rząd Niemiec i Bundesbank, gdyż bez wsparcia Niemiec nic się nie da zrobić.

Nawiązując do Grecji, Soros wyraził przekonanie, że _ jest wystarczająco przestraszona perspektywą wykluczenia z UE, by zapewnić niewielką przewagę miejsc w parlamencie koalicji, gotowej do wdrożenia w życie umowy z UE, Międzynarodowym Funduszem Walutowym i wierzycielami bankowymi _. Wybory w Grecji zaplanowano na 17 czerwca.

Zdaniem Sorosa _ w ciągu trzech miesięcy osłabnie też gospodarka Niemiec i wówczas (kanclerz Angeli) Merkel będzie jeszcze trudniej skłonić niemiecką opinię publiczną do zaakceptowania dodatkowych zobowiązań wobec Europy _. - _ Stąd to trzymiesięczne okno _ - podkreślił Soros w wystąpieniu, które zamieszczono dziś na jego stronie internetowej.

Czytaj więcej w Money.pl
"Grecja i Unia w stanie zimnej wojny" _ Obie strony dysponują bronią atomową. Nasi kredytodawcy mogą wstrzymać wypłaty, my możemy przestać spłacać nasze zadłużenie _ - powiedział znany w Grecji polityk Aleksis Cipras.
Tusk nie ma złudzeń, porozumienia nie będzie _ - Nie należy spodziewać się porozumienia w sprawie euroobligacji ani dziś ani w najbliższej przyszłości - _ powiedział premier dziennikarzom.
Wyliczył, jak długo potrwa kryzys w Europie Niemiecki minister finansów wezwał też francuskiego prezydenta Francoisa Hollande'a do dotrzymania traktatów.
Tagi: kryzys strefy euro, george soros, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz