Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w hiszpanii
12.06.2012 14:07

Spada wartość hiszpańskich obligacji

Informacja o pomocy Unii Europejskiej w uzdrawianiu hiszpańskiego systemu bankowego nie uspokoiła rynków finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago stock&people/EAST NEWS)

*Informacja o pomocy Unii Europejskiej w uzdrawianiu hiszpańskiego systemu bankowego nie uspokoiła rynków finansowych. Wprawdzie wartość akcji na hiszpańskiej giełdzie nieznacznie wzrosła, jednak spada wartość hiszpańskich obligacji. *

Rząd Mariano Rajoya (na zdj.) liczył, że dzięki pożyczce Unii Europejskiej na rekapitalizację hiszpańskich banków wzrośnie zaufanie do Hiszpanii krajowych i zagranicznych inwestorów. Jednak tak się nie dzieje. Wprawdzie akcje na giełdzie wzrastają średnio o 1 proc., to jednak coraz bardziej tracą obligacje, zwłaszcza 10 letnie, których oprocentowanie wynosi 6,6 proc.

Zdaniem ekspertów spowodowane to jest brakiem informacji. Wciąż nie wiadomo o jaką kwotę poprosi Hiszpania, na jakich zasadach i z jakiego funduszu zostanie udzielona pomoc. A do tego - czego w zamian zażąda od Madrytu Bruksela.

Inwestorzy obawiają się też konsekwencji niedzielnych wyborów w Grecji i opuszczenia przez ten kraj eurolandu.

Czytaj więcej w Money.pl
Dr Zagłada wie, jak pokonać kryzys. Bon na 1000 euro dla każdego Znany ekonomista przewidział kryzys finansowy w 2008 roku. Czy i tym razem ma rację?
Szefowa MFW: Bardziej obchodzą mnie dzieci w Afryce niż Grecja Christine Lagarde straciła cierpliwość. Dla Aten nadszedł czas spłaty długów.
Czy już sięgneliśmy dna? Warto zacząć kupować akcje? Ośmiu ekspertów doradza inwestorom, na jakie spółki warto zwrócić uwagę, a jakich zdecydowanie unikać.
Tagi: kryzys w hiszpanii, pożyczka, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz