Notowania

stosunki rosja-unia
08.06.2012 17:34

Stosunki Niemiec z Rosją. Pierwsze takie połączenie

- Ten projekt przyczyni się do jeszcze większego zbliżenia między gospodarkami obu krajów - powiedziała szefowa niemieckiego rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

W Niemczech otwarto dziś pierwsze bezpośrednie połączenie kolejowo-promowe z Rosją. Liczącą ponad 1200 km trasę z Sassnitz na wyspie Rugii do portu Ust-Ługa pod Petersburgiem statek pokona w 38 godzin - podała agencja dpa.

Sygnał do odpłynięcia pierwszego promu dała kanclerz Angela Merkel, posłanka z Meklemburgii-Pomorza Przedniego, niemieckiego kraju związkowego, na którego terenie znajduje się port. _ - Ten projekt przyczyni się do jeszcze większego zbliżenia między gospodarkami obu krajów _ - powiedziała szefowa niemieckiego rządu.

Szef niemieckich kolei Deutsche Bahn, Ruediger Grube, podkreślił, że na nowym połączeniu zyskają zarówno pasażerowie, jak też środowisko naturalne. Statek jest _ przyjazną środowisku alternatywą _ dla istniejących połączeń samochodowych - wyjaśnił.

Jak pisze dpa, prom będzie zabierał na pokład rosyjskie wagony towarowe, które rozładowywane będą w porcie w Sassnitz.

Czytaj więcej w Money.pl
Rezygnacja z atomu zbliży Niemcy do Rosji? Niemcy chcą całkowicie zrezygnować z energii jądrowej do końca 2022 roku.
"Europa w płomieniach, a Merkel gasi naftą" _ - Europa stoi nad przepaścią i w nadchodzących miesiącach może w nią spaść - _ostrzega Joschka Fischer.
Merkel nie jedzie na Euro, to ministrowie też Niemiecka krytyka władz ukraińskich nie spotkała się na razie z widocznym poparciem ze strony innych państw UE.
Tagi: stosunki rosja-unia, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz