Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk pilotów Iberii w Hiszpanii

0
Podziel się

Hiszpańskie linie lotnicze Iberia odwołały ponad jedną trzecią lotów z powodu strajku pilotów.

Strajk pilotów Iberii w Hiszpanii
(monstermunch99/CC/Flickr)
bCYHvlYR

Hiszpańskie linie lotnicze Iberia odwołały dzisiaj ponad jedną trzecią lotów z powodu strajku pilotów, którzy protestują przeciwko planom utworzenia tanich linii Iberia Express. Jest to już czwarty jednodniowy strajk od grudnia. Dotknie około 11 tys. pasażerów.

Piloci zapowiedzieli kontynuację protestu, po tym jak wczoraj reprezentujący ich syndykat nie doszedł do porozumienia z przedstawicielami władz Iberii.

Z powodu strajku odwołano dzisiaj 104 z 292 lotów, głównie krajowych i na średnich dystansach. Większości pasażerów zaproponowano skorzystanie z usług innych przewoźników lub zwrot kosztów biletu.

Do podobnych jednodniowych akcji protestacyjnych pilotów Iberii doszło już dwukrotnie w grudniu oraz 9 stycznia. Według mediów piloci mogą przeprowadzić kolejne akcje strajkowe. Decyzja ma zostać ogłoszona do piątku. Protestować mogą też pracownicy naziemni i personel kabinowy.

bCYHvlYT

Iberia planuje utworzyć swe tanie linie Iberia Express i przekazać im te samoloty, które obsługiwały dotychczas deficytowe połączenia krajowe i europejskie. Iberia Express zamierza zatrudnić własnych, niżej opłacanych pilotów i personel kabinowy. Do protestów przeciw tej decyzji wzywa syndykat pilotów SEPLA. Iberia zapewnia, że utworzenie spółki oferujących tanie połączenia nie wpłynie na warunki zatrudnienia obecnych pracowników firmy.

bCYHvlZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)