Notowania

strajk w lufthansie
02.09.2012 21:55

Strajki w Lufthansie. We wtorek kolejny protest

Związek zawodowy personelu pokładowego Ufo poinformował w niedzielę, że trwa wewnętrzna dyskusja, w jakich godzinach należy przeprowadzić strajk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Personel pokładowy największych w Europie linii lotniczych Luthansa po ośmiogodzinnym strajku przeprowadzonym w piątek zapowiedział kolejny - w najbliższy wtorek. Ma on doprowadzić do odwołania jeszcze większej liczby lotów niż poprzednio.

Związek zawodowy personelu pokładowego Ufo poinformował, że trwa wewnętrzna dyskusja, w jakich godzinach należy przeprowadzić strajk.

Poprzednio podał informację w tej sprawie dopiero na sześć godzin przed rozpoczęciem protestu, aby utrudnić władzom Lufthansy zastąpienie strajkującego personelu łamistrajkami. Piątkowy strajk w znacznej mierze sparaliżował największe niemieckie lotnisko we Frankfurcie nad Menem.

Stewardzi i stewardesy walczą od kwietnia br. o 5-procentową podwyżkę płac i poprawę warunków pracy po trzech latach bez podwyżek. Związek żąda wypłaty tej 5-procentowej różnicy za okres od stycznia bieżącego roku, aby wyrównać częściowo trzyletni brak podwyżek.

Dyrekcja linii oferowała w trakcie przerwanych obecnie negocjacji z Ufo ok. 3,5-proc. podwyżkę. Proponuje powrót do stołu rozmów.

W piątek personel pokładowy Lufthansy strajkował w godzinach od 5 do 13, co spowodowało odwołanie większości lotów europejskich. Międzykontynentalne odbyły się zgodnie z rozkładem. Do Ufo należy większość spośród 19 tysięcy stewardów i stewardes Lufthansy.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk w Lufthansie. To wina Ufo Do Ufo należy większość z 19 tys. stewardów i stewardes Lufthansy.
Będą opóźnienia i odwołane loty. Sprawdź, gdzie Pasażerowie niemieckich linii lotniczych Lufthansa muszą liczyć się z opóźnieniami i odwołanymi lotami. Personel pokładowy Lufthansy zapowiedział właśnie, że niebawem przystąpi do strajku.
Tagi: strajk w lufthansie, lufthansa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz