Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strefa euro. "Minęło zagrożenie, ale kryzys trwa"

0
Podziel się:

Na ekonomicznym i fiskalnym froncie widzimy znaczące, pozytywne oznaki, jednak...

Strefa euro. "Minęło zagrożenie, ale kryzys trwa"
(PAP/EPA)

Możemy powiedzieć, że minęło zagrożenie dla istnienia euro, choć wciąż ciągnie się kryzys gospodarczy - oświadczył przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy po spotkaniu w Bukareszcie z prezydentem Rumunii Traianem Basescu.

- _ Są dobre i złe wiadomości. Dobrą wiadomością jest to, że jesteśmy świadkami znacznej poprawy sytuacji, jeśli chodzi o stabilność finansową w strefie euro. Także na ekonomicznym i fiskalnym froncie widzimy znaczące, pozytywne oznaki _ - czytamy w oświadczeniu rozesłanym brukselskim dziennikarzom.

Jako oznaki poprawy Van Rompuy wymienił większą konkurencyjność nawet słabszych gospodarek w strefie euro, zwiększony eksport oraz _ zdrowsze _ finanse publiczne, w tym mniejsze deficyty.

- _ Dlatego możemy powiedzieć, że minęło egzystencjalne zagrożenie dla euro. Złą wiadomością jest jednak fakt, że wciąż ciągnie się kryzys gospodarczy _ - ocenił szef RE. W tym kontekście zwrócił uwagę na bezrobocie wśród młodych osób. Dlatego - uważa Van Rompuy - zarówno w krótkim, jak i długim terminie, UE musi pracować na rzecz tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Czechy w strefie euro? Padły trudne słowa Czechy nie spełniają obecnie wszystkich warunków przyjęcia wspólnej waluty europejskiej, a debata na temat ich wejścia do strefy euro nie jest "problemem dnia dzisiejszego".
Zaskakująco słabe dane ze strefy euro Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w kwietniu 46,5 pkt wobec 46,8 pkt na koniec poprzedniego miesiąca.
Będą wspólnie walczyć z rajami podatkowymi? G20 chce ściślejszej współpracy w sprawie wymiany informacji dotyczących unikania płacenia podatków.
euro
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)