Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strefa euro zagrożona? Zrobią wszystko by ją ratować

0
Podziel się:

Nie możemy sobie pozwolić nawet na minutę nieuwagi.

Strefa euro zagrożona? Zrobią wszystko by ją ratować
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Prezydent Francji Francois Hollande potwierdził na spotkaniu z włoskim premierem Mario Montim, że _ zrobi wszystko , aby _ obronić, zachować i skonsolidować strefę euro _. _

_ - Po raz kolejny podkreśliliśmy naszą wolę zrobienia wszystkiego, aby wprowadzić w życie decyzje Rady Europejskiej z końca czerwca, aby bronić strefy euro, utrzymać ją i skonsolidować, a także działać na rzecz jej integralności _ - powiedział dziennikarzom.

Hollande podkreślił, że w ostatnich tygodniach dokonano poważnego postępu we wzmacnianiu strefy euro, co oznacza, że 17 krajów, które wchodzą w jej skład, opowiada się za silną wspólną walutą.

Również premier Monti wyraził determinację w sprawie rozwiązania kryzysu w strefie euro. _ - Nie możemy sobie pozwolić nawet na minutę nieuwagi _ - podkreślił.

_ - Poruszaliśmy także sprawy dwustronne i mówiliśmy o następnym francusko-włoskim szczycie, który odbędzie się na początku grudnia w Lyonie _ - dodał Hollande.

Czytaj więcej w Money.pl
Włochy podpisały dwa ważne dokumenty Włoska Izba Deputowanych ratyfikowała unijne traktaty o pakcie fiskalnym i utworzeniu Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego.
Zaskakujące konsekwencje cięć we Włoszech Szef włoskiego Instytutu Statystycznego Istat Enrico Giovannini zagroził, że od stycznia przyszłego roku jego instytucja nie będzie z powodu braku funduszy publikować danych.
Nieoczekiwana deklaracja prezydenta Francji - _ Dialog musi się jeszcze raz rozpocząć, im szybciej tym lepiej _ - podkreślił nowo wybrany szef francuskiego państwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)