Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stres testy dla atomówek poza Unią?

0
Podziel się:

W Brukseli zaproponowano sprawdzanie siłowni położonych tuż za granicami Wspólnoty.

Stres testy dla atomówek poza Unią?
(robin-root/CC/Flickr)
bESUnYnF

Unia Europejska chce, by elektrownie atomowe poza jej terytorium też były sprawdzane na wypadek awarii. Taki zapis znalazł się we wnioskach z unijnego szczytu.

Liderzy 27 krajów uznali, że testy wytrzymałościowe przeprowadzone w elektrowniach atomowych poza Wspólnotą powinny objąć zarówne te istniejące, jak i planowane.

Nieoficjalnie wiadomo, że ten zapis forsowała Litwa, obawiająca się elektrowni atomowych, które mają powstać na Białorusi i w Rosji. Uważa bowiem, że nie będą one spełniały odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Dlatego Litwa, wspierana przez kilka pozostałych krajów, wpisała do wniosków ze szczytu, by także elektrownie atomowe poza Wspólnotą były badane pod kątem ich wpływu na środowisko.

bESUnYnH

Jeśli natomiast chodzi o elektrownie jądrowe w Unii, to już dawno zdecydowano, że przejdą one testy wytrzymałościowe. Będą one dobrowolne, choć Niemcom zależy na tym, by były obowiązkowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t136071.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/roczna;dawka;promieniowania;w;dobe;alarm;wokol;fukushimy,86,0,800342.html) Roczna dawka promieniowania w dobę. Alarm wokół Fukushimy Rząd wezwał ludność zamieszkałą w promieniu 30 km od elektrowni o opuszczeni terenu. Unia zdecydowała o wzmocnieniu kontroli żywności z Japonii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t135832.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/to;juz;katastrofa;ekologiczna;fukushima;grozniejsza;niz;czarnobyl,59,0,798523.html) To już katastrofa ekologiczna. Fukushima groźniejsza niż Czarnobyl? Możemy mówić o największej katastrofie nuklearnej od blisko 25 lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t135445.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;otoczona;reaktorami;bedzie;ich;jeszcze;wiecej,53,0,795701.html) Polska otoczona reaktorami. Będzie ich jeszcze więcej Tylko we Francji jest tyle elektrowni atomowych co w Japonii. Największe plany rozbudowy w Europie ma obecnie Rosja.
bESUnYoi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)