Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szczyt Unii w Brukseli o bezrobociu młodzieży i ratowaniu banków

0
Podziel się:

Pieniądze trafią przede wszystkim w te części Europy, gdzie bezrobocie wśród młodzieży przekracza 25 procent.

Szczyt Unii w Brukseli o bezrobociu młodzieży i ratowaniu banków
(Xavier Hape/CC/Wikipedia)

Dwudniowe spotkanie europejskich przywódców rozpocznie się o 16.30 od rozmów z partnerami społecznymi. Następnie dyskusja z szefem Parlamentu Europejskiego i później już rozmowy liderów Wspólnoty we własnym gronie.

W Unii bez pracy jest ponad 5 i pół miliona młodych ludzi. Zredukować tę liczbę ma pomóc specjalny program, na który w najbliższych dwóch latach ma być przeznaczone 6 miliardów euro. Decyzje w tej sprawie podejmą unijni przywódcy. Pieniądze trafią przede wszystkim na południe Europy, gdzie bezrobocie wśród młodzieży przekracza 25 procent.

Najpierw jednak kraje, które będą chciały skorzystać z tego wsparcia, muszą zagwarantować, że młodzi ludzie otrzymają ofertę pracy bądź możliwość dalszej edukacji w ciągu czterech miesięcy od utraty pracy, albo ukończenia szkoły.

Na szczycie europejscy liderzy zatwierdzą też system ratowania i uporządkowanej likwidacji banków, który w nocy uzgodnili unijni ministrowie finansów. _ - Na początku kryzysu nie było wspólnych reguł, które pozwoliłyby gasić pożar i w wielu przypadkach banki ratowano z pieniędzy podatników. Teraz to się zmieni _ - powiedział Michael Noonan, minister finansów Irlandii, kierującej pracami Unii.

Uzgodniono, że najpierw stratami obciążeni zostaną inwestorzy, później wierzyciele, a w ostateczności właściciele dużych depozytów bankowych o wartości ponad 100 tysięcy euro. System ratowania i uporządkowanej likwidacji banków to drugi etap budowania unii bankowej, która ma ustrzec Europę przed powtórką z kryzysu. Pierwszy, już uzgodniony, to wspólny nadzór bankowy.

Czytaj więcej w Money.pl
73 proc. seniorów twierdzi, że żyje w ubóstwie _ Szczególnie w przypadku osób starszych dochód jest nieodpowiednią miarą sytuacji materialnej, na którą w dużej mierze wpływają także bardzo zróżnicowane koszty utrzymania oraz opieki zdrowotnej _.
Zaskakujące deklaracje firm. Koniec zwolnień pracowników! Firma Mands przepytała dla Money.pl reprezentatywną próbę ponad 1,1 tysiąca pracodawców. Oto wyniki.
Przejęcia banków w Polsce. Będą kolejne? - Nie mamy sygnałów od zagranicznych banków, że są zainteresowane przejęciami podmiotów w Polsce - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)