Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tak producenci żarówek oszukują UE

0
Podziel się:

Zgodnie z dyrektywą unijna z 2009 roku, od roku nie można w Unii Europejskiej sprzedawać starego typu żarówek.

Tak producenci żarówek oszukują UE

Bruksela chce oszczędzać energię. Jej regulacje z prędkością światła omijają importerzy podrzędnych żarówek z Chin, Ukrainy i Litwy. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

Zgodnie z dyrektywą unijna z 2009 roku, od roku nie można w Unii Europejskiej sprzedawać starego typu żarówek. Dopuszczalne są halogenowe, świetlówki kompaktowe oraz źródła LED-owe. Jednak żarówki starego typu są w sklepach, bo niektórzy przedsiębiorcy dostosowali się do nowych przepisów, choć nie tak, jak wyobrażała sobie Bruksela - czytamy w gazecie.

Można kupić starego typu żarówki sprzedawane jako tak zwane żarówki specjalnego przeznaczenia. Nie objęły ich ograniczenia unijne, bo takie źródła światła - nieoszczędzające energii i tracące ją na ogrzewanie są potrzebne na przykład w hodowli kur.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpanie ujawnili, ile potrzebują na ratowanie banków Gigantyczna suma ma trafić do czterech znacjonalizowanych instytucji i _ złego banku _, skupującego śmieciowe obligacje.
Mega nadzór nad bankami. Blisko finału Ujawniono, kiedy ministrowie mogą osiągnąć wstępne porozumienie. Jak zmiany dotkną Polskę?
Bieńkowska: Unijne negocjacje opóźniają wydawanie pieniędzy _ - Duże cięcia w wieloletnim budżecie UE nie są w interesie nie tylko Polski, ale i całej Unii _ - mówi minister.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)