Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tam firmy wysłały załogi do pracy społecznej

0
Podziel się

Inicjatorem akcji była pozarządowa organizacja społeczna Grupa Zadumy i Wsparcia dla Przedsiębiorczości Obywatelskiej.

Tam firmy wysłały załogi do pracy społecznej
(freddie boy/CC/Flickr)
bErToIBN

Blisko 1000 pracowników spółek wzięło udział w akcjach na terenie Portugalii. Wykonywali oni prace w największych miastach tego kraju, a także w lasach i na plaży.

Inicjatorem akcji była pozarządowa organizacja społeczna Grupa Zadumy i Wsparcia dla Przedsiębiorczości Obywatelskiej. Jak poinformowała jej przewodnicząca Paula Guimaraes, celem projektu jest uświadomienie portugalskiemu społeczeństwu, że prywatne firmy również mogą aktywnie uczestniczyć w pomocy społecznej, zaś pracownikom przybliżyć ideę wolontariatu. _ _

_ Mamy nadzieję, że piątkowa inicjatywa była owocna dla wszystkich biorących w niej udział. Wierzymy, że pomogła ona poznać przedsiębiorcom i pracownikom ich firm inne, obce im na co dzień rzeczywistości _ - powiedziała Guimaraes.

bErToIBP

W piątek blisko 1000 pracowników 56 portugalskich spółek zamiast do firm udało się do pomocy w charakterze wolontariuszy. Pomagali oni m.in. w szpitalach, szkołach, domach spokojnej starości oraz w schroniskach dla zwierząt. Prace społeczne pod hasłem Giro 2013 przeprowadzono na terenie największych portugalskich miast: Lizbony, Porto, Bragi, Coimbry, Setubal, Oeiras, Cascais, a także mniejszych miejscowości, takich jak Esposende i Olhao.

Choć większość zadań wykonywana była przez wolontariuszy na terenach miejskich, to organizatorzy akcji nie zapomnieli również o prowincji, wysyłając część osób do pomocy przy oczyszczaniu lasów i plaż. _ Jesteśmy dumni z naszych rodaków, którzy coraz chętniej garną się do pracy społecznej. Od naszej pierwszej akcji w 2006 r. pomagało nam już w charakterze wolontariuszy ponad 15 tys. osób _ - dodała Guimaraes.

Praca społeczna jest coraz powszechniejsza w Portugalii. Szacuje się, że w tym 10-milionowym kraju w charakterze wolontariuszy udziela się ponad 1,8 mln osób.

Czytaj więcej w Money.pl

bErToIBV
bErToICq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)