Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tanie mieszkania. Apel Parlamentu Europejskiego

0
Podziel się:

Parlamentarzyści wzywają do budowy mieszkań socjalnych. Zdaniem posłów budowa tanich mieszkań jest obowiązkiem sprawujących władzę.

Tanie mieszkania. Apel Parlamentu Europejskiego
(Reporter)
bEEuZdTp

Według posłów kryzys gospodarczy i społeczny spowodował, że rynek w coraz mniejszym stopniu jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na mieszkania po przystępnych cenach. Wzrost kosztów nasila zagrożenie ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Rezolucja stwierdza, że obowiązkiem państwa oraz samorządów jest zapewnienie obywatelom możliwości znalezienia mieszkania.

Parlament Europejski apeluje do państw członkowskich o przyjęcie strategii budowy tanich mieszkań i stworzenie zachęt dla przedsiębiorstw budowlanych. Zdaniem posłów budowa mieszkań socjalnych powinna także korzystnie wpłynąć na powstrzymanie spekulacyjnych cen na rynku nieruchomości. Parlament przypomina, iż strategiczne inwestycje społeczne przyczyniają się do tworzenia lokalnych miejsc pracy i stabilizowania gospodarki.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam najbardziej spadły ceny mieszkań Coraz więcej osób traktuje spadki cen nieruchomości, jako dobry moment na zakup mieszkania na wynajem.
Ceny mieszkań biją rekordy. Co się stało? Za metr kwadratowy trzeba zapłacić już zapłacić 1608 dolarów - informuje niezależna gazeta "Narodnaja Wola". Równolegle rosną ceny wynajmu. Średnia pensja na Białorusi wyniosła w kwietniu równowartość 565 dolarów.
Tu ceny mieszkań spadły najbardziej Serwis nieruchomości domy.pl opublikował raport o cenach mieszkań w poszczególnych miastach.
bEEuZdTS
KOMENTARZE
(0)